Табачник запевняє, що не знає, чому Шкляреві не дали Шевченківської премії

9 березня 201158715

Міністр освіти і науки Дмитро Табачник запевнив, що не говорив жодного слова про роман Василя Шкляра "Чорний ворон", оскільки не читав його. Про це він заявив 9 березня після засідання уряду.

"Я ніколи жодного слова про роман не говорив, тому що я його не читав. І взагалі, я висловлюю судження лише про те, що достеменно знаю. Тому перестаньте поширювати плітки", - наголосив міністр, відповідаючи на запитання журналістів, чи правда, що він називав роман Шкляра ксенофобським, - повідомляє ТСН.

Також журналісти уточнили, чому Шкляра не було у списку претендентів на здобуття Шевченківської премії, на що Табачник відповів: "Гадки не маю, я – не член Шевченківського комітету".

Нагадаємо, раніше Шкляр звернувся до Президента з проханням перенести його нагородження "на той час, коли при владі в Україні не буде українофоба Дмитра Табачника".

Роман "Залишенець" ("Чорний Ворон") відтворює одну з найдраматичніших і найбільш замовчуваних сторінок української історії – боротьбу українських повстанців проти окупаційної влади в 1920-х роках. Головний герой роману – холодноярський отаман на прізвисько Чорний Ворон – воює проти більшовиків, які окупували Україну й запроваджують у ній свій лад.

Водночас, представники низки громадських організацій та політичних партій заявляли, що у творі містяться спроби розпалювання міжнаціонального розбрату, а також некоректні образи і висловлювання на адресу представників російської, китайської, єврейської і інших національностей.

На Шевченківську премію з літератури цього року претендували також поет Павло Вольвач із збіркою "Триб" та Володимир Рутківський із дитячою трилогією "Джури".

Нагадаємо, цього року Шевченківську премію з літератури мав отримати Василь Шкляр за роман „Залишенець“ («Чорний ворон»).

 Проте 4 березня В.Шкляр заявив, що не може прийняти присуджену йому премію, поки посаду міністра освіти і науки, молоді та спорту обіймає Дмитро Табачник.

Як інформував ZAXID.NETПрезидент України Віктор Янукович у своєму указі від 4 березня не згадав про присудження у 2011 році Шевченківської премії з літератури

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 15

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Думка 10 березня 2011, 13:58

  Де тут боротььа проти більшовіків у 20 роках коли вся Західна Україна з 1919до1939 року була під Польшею.Цю книгу Шкляр написав на замовлення Польші?!І зроблять фільм ;які жорстокі були російські більшовики,а поляки 20 років захищали Галичан.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Історія 10 березня 2011, 13:45

  Українці в Галиції Польское правительство проводило в Галиции политику полонизации украинского населения. Для этого на непольские народы осуществлялось политическое, экономическое и культурное давление. Несмотря на это, украинская часть населения имела в сенате и Сейме Польского государства своих представителей. После окончания войны польские власти проводили политику конфронтации с галицкими украинцами. Украинский язык вытеснялся с официального уровня, должности в органах местного самоуправления могли занимать только поляки и т. д. Уже к 1923 году земли, ранее принадлежавшие украинцам, были разделены между польскими крестьянами[11].

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Історія 10 березня 2011, 13:43

  Так как война завершилась полным разгромом ЗУНР, итогового договора не было подписано. Несмотря на это, судьба Галиции была решена другими государствами. Буковина ещё в ходе войны вошла в состав Румынии, а Закарпатье стало частью Чехословакии. 21 апреля 1920 года Симон Петлюра от лица УНР договорился с Польшей о границе между государствами по реке Збруч. Однако он со своими войсками уже не мог контролировать территорию Украинской Республики, поэтому договор фактически не имел силы. На территории Украины в тот момент шла Советско-польская война, завершившаяся подписанием Рижского договора[10]. Рижский договор был заключён между Польшей с одной стороны и Российской СФСР, Украинской ССР и Белорусской ССР с другой 21 марта 1921 года в Риге. Согласно договору, Западная Украина и Западная Белоруссия попали в состав Польши[10]. Таким образом, Галиция стала частью Польши, как и планировала Франция. 14 марта 1923 года присоединение Галиции к Польше было утверждено окончательно[11].

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук