Тепер у зоні АТО терористів без рішення суду можуть затримати до 30 діб

СуспільствоОксана Руда, 21 серпня 20142150

Президент України підписав зміни до Закону «Про боротьбу з тероризмом» щодо превентивного затримання у зоні проведення антитерористичної операції осіб, причетних до терористичної діяльності, на термін понад 72 години, повідомляє прес-служба очільника.

Згідно з цим документом, граничний строк превентивного затримання не може перевищувати 30 діб. Підставою для превентивного затримання є наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою терористичної діяльності.

Превентивне затримання здійснюється за вмотивованим рішенням начальника Головного управління СБУ, або начальника Головного управління МВС України в Автономній Республіці Крим, у відповідній області, містах Києві та Севастополі за згодою прокурора та без ухвали слідчого судді, суду.

Копія рішення про превентивне затримання особи, причетної до терористичної діяльності, на строк понад 72 години надається затриманому, а також негайно направляється до слідчого судді, суду відповідної юрисдикції разом із клопотанням про обрання належного запобіжного заходу стосовно відповідної особи.

Таке затримання не може продовжуватися після розгляду слідчим суддею чи судом клопотання про обрання належного запобіжного заходу стосовно цієї людини.

«Це дозволить підвищити рівень ефективності та оперативності дій правоохоронних органів під час проведення АТО та сприятиме виконанню ними завдань із знешкодження терористів та притягнення до відповідальності їх посібників під час проведення антитерористичної операції», – йдеться у повідомленні прес-служби голови держави.

 

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук