Тернопільська студентка створила рукавицю, яка озвучує мову жестів через смартфон

Тернопільська студентка створила рукавицю, яка озвучує мову жестів через смартфон
фото 20 Хвилин
На створення рукавиці студентка витратила всього 200 грн та чотири дні

Студентка тернопільського технічного коледжу Тамара Вощило представила макет руки, який здатен озвучувати мову жестів через смартфон. Про це інформує видання «20 хвилин».

Як зазначається, рукавичка підключається до телефону через Bluetooth. Коли людина показує жест, дані рукавички відправляються на телефон, де спеціальною програмою інформація обробляється і генерується відповідна фраза. Кожен жест має свій порядковий номер. Коли на телефон приходить порядковий номер, то можна почути фразу, яка закріплена за цим номером. Людина може індивідуально під себе запрограмувати і жест, і фразу. Рукавиця живиться або від портативного акумулятора, або від телефону. Програма підтримує українську мову, але не всі телефони її відтворюють.

Спочатку рукавиця - ISIOY (Я говорю замість тебе, - ред.) була курсовою роботою дівчини, а потім - дипломною. Дівчина отримала диплом молодшого спеціаліста з напрямку «Обслуговування компʼютерних систем та мереж» у тернопільському технічному коледжі ім. Івана Пулюя. Кілька днів тому вона подала документи на вступ в технічний університет.

На створення рукавиці студентка витратила всього 200 грн та чотири дні. Якщо б дівчині не довелось самій робити датчики, а мати уже готові - то на рукавицю пішло б менше часу. Також зазначається, що рукавицю мають намір підлаштувати під пацієнтів у лікарнях, в яких робоча одна рука. «Уявіть - людина зробила жест, а медперсонал отримав чи дзвінок чи повідомлення - крапельниця закінчилась чи подайте води. Це також можливо. Для цієї рукавиці є багато роботи - нею можна замість джойстиків грати в ігри. Просто потрібна відповідна програма. Навіть є думка, що нею можна керувати квадрокоптером замість пульта керування», - розказала студентка.

За словами Тамари, це її перший проект, але зараз в технічному коледжі створюють команду з викладачів та студентів, які займатимуться подібними розробками і вона планує долучитися до команди.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук