Тимошенко – лідер за кількістю замовних матеріалів на телебаченні, – експерт
Від початку передвиборчої кампанії ГО «Телекритика» відстежувала матеріали, які містять порушення, що можуть свідчити про їх замовний характер на восьми найпопулярніших українських телеканалах.
"Кількість таких підозрілих матеріалів з кінця жовтня невпинно зростала", - заявив під час круглого столу "Замовні матеріали в українських ЗМІ: моніторинг та правова оцінка" 29 січня у Львові представник ГО "Телекритика" Отар Довженко.
Довженко повідомив: "Загалом з початку передвиборчої кампанії кількість таких "підозрілих" матеріалів на телеканалах зросла у 5-6 разів. Якщо у перший тиждень на одному каналі ми зауважували від 2 до 7 таких матеріалів, то в останній тиждень – від 19 до 27. Лише під час різдвяних свят був певний спад".
За його словами, беззмінним лідером за кількістю таких матеріалів був телеканал "ICTV", на другому місці, з невеликим відставанням, - телеканал "Інтер". "Новий канал" посів третє місце, Перший національний, який, за словами Довженка, у всі попередній кампанії хвалили як найчистіший, - четверте, "5 канал" - п’яте місце, СТБ – шосте.
Також Довженко назвав кандидатів, на чию користь замовлялися ці матеріали. "Беззмінними лідерами замовлень були Тимошенко, вона - на першому місці, Янукович – другий. Литвин – на третьому місці за кількістю замовних матеріалів, а в виборах посів 7 місце. Він мав б замислитися, чому гроші викинені на джинсу, пішли в нікуди. - повідомив експерт - На четвертому місці – Ющенко, який активізувався в останні тижні не лише в новинах, але й мав щоденні ефіри коштом Першого національного. На п’ятому – Тігіпко, на шостому – Яценюк. Двоє останніх позиціонуються як політики нового типу з новими поглядами на політику і суспільство, поводяться зі ЗМІ у тому ж стилі, що й їх попередники". Ця шестірка з’являлася в телеефірі щодня. Інші кандидати не мали можливості потрапити в теленовини, бо не мали грошей на джинсу. Симоненко, Богословська, Костенко виникали в окремих випусках новин час від часу".
О.Довженко зазначив: "Ми прогнозували, що чим ближче до дня виборів буде більше замовних матеріалів, але ми не думали, що буде тотальна блокада актуальної політичної інформації незамовного характеру, а вона була". Також він додав: ""Чорнухи" було мало. Це характерно, бо на попередніх виборах її завжди було багато. Очевидно, цього разу вона не вписувалася в стратегію кампаній кандидатів".