Тимошенко зможе потрапити в Раду не раніше, ніж за 10 років, - екс-суддя
Екс-голова Печерського райсуду міста Києва Микола Замковенко наголосив, що наразі засуджена екс-прем'єр-міністр Юлія Тимошенко зможе потрапити до парламенту не раніше ніж за 10 років.
Вона засуджена за умисний злочин, тобто не з необережності. Її судимість не закінчилася, вона поки не відбула строк покарання і зараз знову притягується до відповідальності. Конституція має верховенство в цьому випадку, і ЦВК, коли буде давати на реєстрацію людину, котра має судимість зразу зішлеться на статтю 76 Конституції і відмовить в реєстрації, сказав М. Замковенко у коментарі УНН.
"Ці люди (Тимошенко та Луценко – ред.) вважаються засудженими і відбувають покарання у місцях позбавлення волі. Суд першої інстанції визначив їм міру покарання і ця міра покарання була затверджена вищестоящим судом, тобто в апеляції. З моменту прийняття рішення апеляційним судом цей вирок набирає чинності і людина вважається засуджена. Тому говорити про те, що хтось із них потрапить до кандидатів, про додаткові чи позачергові вибори – недоречно", – зазначив він.
М. Замковенко зауважив, що бютівець Сергій Соболєв хоче бачити так закон, як йому вигідно. "Соболєв говорить про прийнятий закон про вибори народних депутатів України. Хочу відразу сказати, що всі політичні сили перед кожними виборами утворювали новий закон про вибори народних депутатів. І цим законом передбачено лише одна мета – дострокове відкликання народного депутата. Вони ж за себе надто сильно переймаються в цьому аспекті", – сказав він.
"Тепер ідемо дальше. Який документ у нас має найвищу юридичну силу? Це є Конституція України – це є основоположний документ, і всі закони, які приймаються в нашій державі повинні бути у відповідності з Конституцією України. Закон про статус народного депутата України передбачає, що нардепом може бути громадянин України, який має певний вік, є громадянином України і не засуджений. В 3 частині статті 76 Конституції зазначено, що не може бути обраний до ВР України громадянин, який має судимість за вчинення умисного злочину, якщо ця судимість не погашена і не знята у встановленому законом порядку", – пояснив екс-суддя.
"Тимошенко судима, і вирок набрав законної сили. Про який закон про вибори народних депутатів можна говорити? Цей закон регламентує порядок виборів: коли, як, процеси агітації, пропаганди тощо. А Конституція має верховенство в цьому випадку, і ЦВК, коли буде давати на реєстрацію людину, котра має судимість, зразу зішлеться на статтю 76 Конституції і відмовить у реєстрації", – запевнив Замковенко.
За словами екс-голови Печерського райсуду Києва, за логікою С.Соболєва, у місцях позбавлення волі кожен засуджений реєструватиметься народним депутатом. "Ви знаєте, були б випадки, коли засуджені, які відбувають міру покарання, пройшли б в парламент", – сказав він.
Чинне Кримінальне законодавство передбачає терміни погашення судимості відповідно до злочинів. У статті 12 є кваліфікація злочинів: малої значимості, середньої, тяжкої , особливо тяжкої. Відповідно до цього уже є терміни погашення судимості. "Я зараз не впевнений щодо точного строку, але Ю.Тимошенко зможе потрапити до парламенту не раніше ніж за 10 років. Проте я точно впевнений, що на ці парламентські вибори, відповідно до чинного законодавства, екс-прем'єр балотуватися не зможе", – резюмував М.Замковенко.
Нагадаємо, що в опозиції не виключають, що скористаються новим законом, який дозволяє проведення позачергових виборів на мажоритарних округах, і висунуть кандидатуру Юлії Тимошенко після завершення всіх судових розглядів. А ось родичі екс-прем’єра не будуть балотуватися ні за списками партії, ні у мажоритарних округах.
Новий закон про вибори до Верховної Ради дозволяє проводити позачергові вибори на мажоритарних округах. І в разі, якщо Юлію Тимошенко все-таки не зареєструють під №1 і виключать зі списку на осінніх виборах, опозиція може скористатися цим положенням після завершення всіх судових розглядів щодо засудженої екс-прем'єра, зазначив раніше народний депутат України від фракції "БЮТ-Батьківщина" Сергій Соболєв.