Торгові мережі Львова на один день відмовляться від використання поліетилену
Замість поліетиленових пакетів покупцям пропонуватимуть багаторазові та паперові торбинки
У Львові із 9 квітня рух Zero Waste Lviv спільно із Львівською міською радою розпочнуть просвітницьку кампанію «Без поліетилену». З нагоди початку акції низка львівських супермаркетів на один день відмовляться від використання одноразових пакетів, рукавичок та посуду. Про це ZAXID.NET розповіла представниця Zero Waste Lviv Софія-Юлія Сидоренко.
Загалом кампанія «Без поліетилену» триватиме майже три місяці — до Всесвітнього дня відмови від поліетилену, який відзначатимуть 3 липня. У рамках кампанії заплановані просвітницькі, інформаційні, інтерактивні заходи, які стимулюватимуть мешканців міста використовувати менше поліетилену.
Зокрема, у перший день кампанії, 9 квітня, у Львові пройде акція «День без поліетилену». Наразі про свою участь у ній вже заявили сім львівських торгових мереж: «Ашан», «Сільпо», «Метро», «Близенько, «Два кроки», «Епіцентр К», «Альянс Маркет» та «Fest Lokal».
«У відділах фруктів, овочів та випічки цих супермаркетів одноразові пакети замінять на багаторазові чи паперові торбинки. А замість рукавичок пропонуватимуть покупцям щипці та лопатки. Пластиковий посуд у кав'ярнях замінять на більш екологічний. 9 квітня мережі матимуть змогу оцінити, чи готові споживачі до відмови від поліетилену. Сподіваємось, що інші супермаркети Львова також долучаться до акції», — повідомила Софія-Юлія Сидоренко.
Водночас покупців закликають 9 квітня активно брати участь в акції та розповідати про свій досвід на сторінці кампанії у Facebook.
«Покупці можуть, наприклад, використовувати багаторазові торбинки чи власні контейнери, наліплювати цінники безпосередньо на фрукти чи пакувати декілька товарів в одну торбинку і розказувати про це нам», — наголосила Софія-Юлія Сидоренко.
Щороку населення Землі використовує близько одного трильйону пластикових пакетів. Термін розкладання виробів із пластика складає 400-450 років. Пластик виділяє токсичні речовини, які згубно впливають на організм людини і призводять до захворювань печінки, раку грудей, діабету, гормональних порушень та уражень серця. Євросоюз забороняє використання контейнерів із пінопласту, тонких поліетиленових пакетів, тримачів повітряних кульок, одноразового посуду, вушних паличок та соломинок для напоїв.
Нагадаємо, що торік, 24 жовтня, на сесії Славської ОТГ погодили розроблення програми переходу від використання поліетиленових пакетів на більш екологічні. 9 листопада таке ж рішення ініціювала львівська мерія, а 22 листопада – дрогобицька.