ЦВК опублікувала звіти партій про витрати на виборах

Суспільство25 листопада 201410140
ЦВК опублікувала звіти партій про витрати на виборах
Фрагмент телереклами «Опозиційного блоку»

Центральна виборча комісія опублікувала 25 листопада остаточні фінансові звіти про надходження і використання коштів виборчих фондів політичних партій, які брали участь у позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року.

Впродовж офіційної виборчої кампанії, що тривала лише місяць, лише дві партії, які подолали виборчий бар’єр – «Батьківщина» і «Опозиційний блок» - витратили, за даними ЦВК, понад 100 млн. грн. кожна.  

Зокрема, виборчий фонд «Батьківщини» 109,4 млн грн, з яких 107,4 млн грн. становлять добровільні внески фізичних осіб. Згідно зі звітом, за період з 24 вересня по 29 жовтня партія витратила 96,3 млн грн на оплату ефірного часу на телебаченні, 3,1 млн грн - на радіо, 3,3 млн грн - на виготовлення плакатів, листівок та інших друкованих агітаційних матеріалів.

«Опозиційний блок» витратив на передвиборчу кампанію 106,4 млн грн, з них ₴12,9 млн – добровільні внески. Зокрема, понад ₴100 млн партія витратила на ЗМІ, у тому числі на оплату ефірного часу на телебаченні - ₴93,2 млн, на радіо – ₴5,6 млн. Ще понад мільйон гривень офіційно було витрачено на публікацію агітаційних матеріалів у друкованих ЗМІ.

Виборчий фонд «Блоку Петра Порошенка» склав 97,4 млн грн, це виключно власні кошти партії, йдеться у звіті. Зокрема, витрати на використання ЗМІ: оплата ефірного часу на ТБ - ₴81,2 млн, на радіо - ₴5 млн, на виготовлення плакатів, листівок та інших друкованих агітаційних матеріалів - ₴1,9 млн.

Виборчий фонд  «Народного фронту», який результатами виборів набрав найбільше голосів, склав 93,6 млн грн, з яких добровільні внески склали лише ₴1,3 млн. ₴76 млн партія витратила на теле- і радіо рекламу, а на розміщення агітматеріалів у друкованих ЗМІ – лише ₴15,5 тис.

Виборчий фонд Радикальної партії Олега Ляшка склав 73,3 млн грн, у тому числі ₴3,4 млн добровільних внесків фізичних осіб. На оплату ефірного часу на телебаченні було витрачено ₴67,4 млн, понад ₴5 млн – на радіо, на публікацію агітматеріалів у пресі – ₴31,3 тис.,   виготовлення плакатів, листівок і такого іншого – ₴400 тис.

Серед шести партій, що подолали виборчий бар’єр, найменше витратила «Самопоміч», яка отримала третій результат на виборах. Загальний виборчий фонд партії, за даними звіту ЦВК, становив 27,4 млн грн, у тому числі ₴3,6 млн добровільних внесків. З 29 вересня по 24 жовтня партія витратила на оплату ефірного часу на телебаченні і радіо майже ₴25 млн, на публікацію агітматеріалів у друкованих ЗМІ – ₴514,1 тис. і ще ₴700 тис. – на виготовлення листівок та плакатів.

Детальніше із звітами політичних партій можна ознайомитися на сайті ЦВК (.pdf).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук