У 90% українців карієс, – Асоціація стоматологів
В Україні 80-90% населення мають карієс, у 100% людей після 40 років спостерігається захворювання ротової порожнини. Криза, стрес, незадовільний стан екології, недбале ставлення людей до свого здоров’я негативно впливають на захворюваність пародонту призводять до передчасної втрати зубів. Як результат – необхідність застосування складних медичних технологій протезуванні та імплантації.
Про це ZAXID.NET повідомили в Асоціації стоматологів України.
«В тих країнах, які повернулися обличчям до питань захворювань порожнини рота, практично зник карієс, - зазначив Володимир Садовський, член Правління Європейської асоціації стоматологів, президент ІІІ Конгресу стоматологів Європи. - Наприклад, в Фінляндії, країні з населенням в 5 млн. за рік видаляється один-два постійних зубів в дитини. А в Україні, так само, як і в Росії, на місто з населенням в 5 млн. видаляється 18 тис. постійних зубів в дітей. Отже, прийшов час взятися за справу серйозно. Проведення ІІІ Конгресу стоматологів Європи – це подія для України, тут він проходить вперше і це перший крок до розв’язання проблеми».
«Я вважаю, що належну увагу потрібно приділити упередженню карієсу. Здоров’я зубів тримається на трьох китах профілактики. По-перше, це комунальна профілактика – продаж фторованої води та солі. По-друге – професійна індивідуальна профілактика – вчасне відвідування стоматолога за зубного гігієніста. Це дає змогу виявити можливість карієсу навіть до його появи. І, нарешті, культурна профілактика – це розуміння з дитинства того, як і коли потрібно чистити зуби, як часто змінювати пасту та зубну щітку та інше» - додав Володимир Садовський.
«Дуже важливо для профілактики захворювань пародонту привчати дітей відвідувати стоматолога п’ять разів на рік, - зазначила професор кафедри стоматології Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Шупика Ірина Мазур. Для цього потрібно батькам роз’яснювати про важливість таких оглядів, а в стоматологічних клініках застосовувати заохочувальні прийоми у вигляді мультиплікаційних фільмів про карієс та лікарів-стоматологів, які можуть зовсім безболісно та нестрашно позбавити нас неприємностей із зубами».
«Фактично, для лікування зубів та збереження їх здоров’я з зараз є все, що потрібно – ринок насичений безліччю пропозицій, - говорить директор Інституту стоматології НМАПО ім. Шупика Олексій Павленко. Але мало хто може скористатися цими послугами. Тому завдання держави - зробити стоматологію доступною. Але це майже неможливо, отже гроші, які виділяються, потрібно направити на систему профілактики та упереджену медицину. Варто приділити належну увагу і підготовці спеціалістів в медичних університетах та стоматологічних інститутах. Студенти мають володіти інформацією про гігієну порожнини роту. В лікарнях вкрай важливий такий спеціаліст як зубний гігієніст».