У Блоці Порошенка хочуть ввести кримінальну відповідальність за заклики до непокори

Народний депутат України Ірина Фриз (фракція Блок Петра Порошенка) пропонує встановити кримінальну відповідальність за заклик до непокори і до відмови правоохоронців та військовослужбовців виконувати законний наказ керівника.

Відповідний законопроект (№1295) «Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за заклик до непокори» зареєстрований у Верховній Раді України 8 грудня.

Автор законопроекту пропонує доповнити Кримінальний кодекс України статтею, яка передбачає, що призов до непокори, заклик до відкритої відмови працівника правоохоронного органу, військовослужбовця Державної прикордонної служби України, Збройних сил України, Національної гвардії України, Служби безпеки України виконати законний наказ начальника у сфері захисту територіальної цілісності України, державного кордону України, державного суверенітету України, протидії збройної агресії, – карається позбавленням волі на строк до трьох років.

У той же час дії, вчинені групою осіб або дії, які спричинили тяжкі наслідки, караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Передбачається, що ті ж дії, вчинені працівником правоохоронного органу, військовослужбовцем Держприкордонслужби, ЗСУ, Нацгвардії, СБУ караються позбавленням волі на строк від п'яти до восьми років. У законопроекті наголошується, що заклик до непокори, вчинений в умовах воєнного стану карається позбавленням волі на строк від восьми до десяти років.

Законопроектом передбачається, що кримінальна відповідальність настає лише у випадку, коли заклик до непокори стосується тільки законного наказу начальника. Таким чином, законопроект зберігає можливість уникнути відповідальності у випадках закликів, пов'язаних з незаконними наказами начальника, що суперечать Конституції України.

Коментуючи агентству «Інтерфакс-Україна» пропоновану законодавчу ініціативу, авторка законопроекту висловила думку, що гібридна війна вимагає адекватних рішень.

«Ми зараз займаємося латанням українського законодавства, яке не передбачало загрози ведення гібридної війни. Законопроект, який був поданий, стосується виключно працівників силових відомств. І покликаний захистити наших бійців від інформаційних диверсантів і провокаторів, чого нам не вдалося уникнути, на жаль, у Криму», – зазначила вона.

Законопроектом передбачається кримінальна відповідальність за заклик до відкритої відмови працівників силових відомств виконувати законний наказ командування у сфері захисту територіальної цілісності та державного суверенітету України.

За словами парламентарія, кримінальна відповідальність за такий злочин існує в інших країнах світу, які так само знаходяться у фазі військового протистояння, зокрема в Ізраїлі.

«Закон ніяк не обмежує права і свободи громадян. У той же час, ми й далі будемо змінювати наше законодавство, щоб бути менш уразливими перед ворогом в умовах ведення гібридної війни», – наголосила Ірина Фриз.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 6

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
 • Peter Shinka 10 грудня 2014, 01:44

  бажано вернутися до законів які були за часів СССР , і в країні буде порядок

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Алла Карбышева 9 грудня 2014, 19:57

  Как я поняла с этой статьи вся криминальная ответственность ложиться на плечи простых солдат , а как же быть с теми начальниками , в данном случае генералитете , по вине , которого погибли сотни наших ребят , в Иловайском котле , и таких котлов , наверняка было немало! Сегодня уже объявили , что ген. Назарова ,ранее обвиненного в гибели 49 наших ребят, уже чуть ли не выпустили на волю , и спорить не нужно - он ни за что отвечать не будет!!! И чем дальше тем все больше убеждаюсь , что на смену донецкой банде, пришла власть ничуть не лучше, и для этой власти народ ничего не значит!

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Lesia Turyanska 9 грудня 2014, 19:35

  Ой, якщо прийняти такий закон, то скільки людей з минулого Майдану прийдеться пересадити, а скільки беркутівців, що виконували накази свого керівництва виправдати. Що ж це ви таке пропонуєте? Що? І Грценка тепер в тюрму? І Парасюка? І Ніщука? Всі їхні заклики до повалення влади і державного перевороту є зафільмовані на плівці.

  відповісти цитувати поскаржитись

 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Набридло вводити код – увійдіть через профіль у соцмережі
  Оновити
 • Більше коментарів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук