У Ковелі провели вже другу пересадку серця

У грудях 59-річного чоловіка вже 14 годин б'ється здорове донорське серце

Трансплантація серця пройшла успішно

У Ковельській районній лікарні за останні півтора місяця провели вже другу пересадку серця. Пацієнтом був 59-річний чоловік, а донором став 42-річний чоловік, що помер від інсульту. Операцію провів директор Інституту серця МОЗ Борис Тодуров, який із командою кардіохірургів прибув із Києва та працював разом із ковельськими лікарями.

«Неможливе – можливе! Чергова трансплантація серця в Ковелі. Відмінна робота великої команди спеціалістів. Унікальна районна лікарня показує приклад усій Україні», – написав Борис Тодуров 4 лютого на своїй сторінці у Facebook.

Журналістка СТБ Ірина Засланець повідомила у Facebook, що чоловікові, якому пересадили серце – 59 років. Він – водій «швидкої».

«Святославу 59 років. Пережив два інфаркти, останній – на роботі. Тиждень із болем в грудях він ще возив і носив пацієнтів, не підозрювавши, що серце критично вражене. Йому сказали: врятує лише трансплантація. І вже 12 годин у його грудях б’ється здорове серце. Святослав усміхається і просить наступного разу в реанімацію принести йому кави», – пише журналістка.

Донором став 42-річний чоловік, колишній військовий, який помер від інсульту.

Дружина, сестра і мама дали згоду на донорство, пише журналістка. Їм, кажуть лікарі, навіть не довелося довго розповідати про важливість такого рішення. Вони дали згоду, бо хотіли, щоб навіть після смерті їхня рідна людина продовжила жити.

Чоловік-донор врятував ще одне життя, його нирку пересадили 40-річному чоловікові Дмитрові.

«Два роки Дмитро був на гемодіалізі, у надії отримати донорський орган об’їздив Запоріжжя, Київ... Каже, навіть уявити не міг, що так пощастить вдома, у Ковелі. Поряд з Дмитром дружина Іра, вона всю ніч просиділа під операційною - в сльозах, а зараз уже усміхається в реанімації. Нирка працює. Дмитро каже: його найбільші уже реальні плани - подорожувати. Просить наступного разу взяти його з собою на Говерлу», – пише Ірина Заславець.

Нагадаємо, першу пересадку серця в Україні за останні 15 років провели у цій же Ковельській районній лікарні наприкінці грудня. 56-річного чоловіка з Закарпаття, який перебував на лікуванні в Інституті серця, спеціально привезли до Ковеля на трансплантацію. Його донором став молодий чоловік, який загинув в аварії. Пацієнта з пересадженим серцем наприкінці січня виписали додому.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук