У Криму померла жінка, яку «швидка» не забрала через український паспорт, – правозахисник
В анексованому Криму громадяни України зазнають дискримінації в різних сферах життя – від питань, пов’язаних з реалізацією майнових прав до можливості отримати медичне обслуговування. Про це розповів директор Харківської правозахисної групи Євген Захаров в ефірі Ukrlife.tv.
За його словами, нещодавно в Криму громадянка України померла через те, що їй відмовили в медичному обслуговуванні.
«Недавно був абсолютно дикий випадок, коли жінка просто померла від того, що їй не надали медичну допомогу, тому що вона не є громадянкою Російської Федерації. Вона зберегла український паспорт, вона була важко хворою, їй викликали швидку допомогу, швидка сказала, що ми вас не можемо везти в лікарню, оскільки ви громадянка іншої країни – України, допомогу вам можуть надати тільки за плату, а це дорого, у вас напевно таких грошей немає. І не повезли, а людина померла», – розповів правозахисник.
Нагадаємо, указом президента РФ Володимира Путіна 21 березня 2014 року Крим анексувала Росія. Після окупації в Федеральній міграційній службі РФ повідомили, що при отриманні паспорта РФ кримчани збережуть громадянство України. Російська сторона також пообіцяла не ставити відміток в українські паспорти жителів Криму, тобто, паспорт громадянина України залишиться дійсним і після отримання російського громадянства.
Проте окупаційна влада Криму зобов’язала жителів півострова з 1 січня 2016 року повідомляти територіальні органи ФМС інформацію про наявність у них іншого громадянства.