У Кривому Розі в день голосування до дільниць підвезли 70-80 тис. виборців, – КВУ

Спостерігачі заявляють про штучне підвищення явки виборців

Підвезення на виборах у Кривому Розі

Одним з найбільш масових порушень у день голосування у Кривому Розі було масове підвезення людей до виборчих дільниць. Про це повідомив Комітеті виборців України, який вів спостереження за виборами міського голови у місті.

«У день виборів у Кривому Розі використовувалася масштабна технологія підвезення виборців до дільниць. Загалом послугою підвезення до місць голосування скористалися близько 70-80 тис. жителів Кривого Рогу. Як правило, у такий спосіб до дільниць добиралися громадяни старшого віку та працівники гірничо-збагачувальних комбінатів групи «Метінвест», – повідомили у КВУ.

Аналітики зазначають, що використання цієї технології дозволило штучно підвищити явку виборців. «Якщо у першому турі виборів 25 жовтня явка склала близько 40%, у другому турі 15 листопада – 39%, то на позачергових виборах 27 березня – 55%. КВУ вважає, що підвезення виборців має ознаки підкупу виборців, оскільки передбачає надання громадянам транспортних послуг на безоплатній основі», - сказано у повідомленні.

З огляду на це та інші чинники КВУ оцінив ці вибори як «такі, що не відповідають стандартам чесних та демократичних виборів та відбувалися із системними порушеннями чинного законодавства, які мали суттєвий вплив на результати виборів».

На масове підвезення виборців до дільниць у день голосування у Кривому Розі звернули увагу й у Громадянській мережі «ОПОРА».

 «За даними ОПОРИ, у порівнянні із повторним голосуванням 15 листопада 2015 року, активність громадян на позачергових виборах збільшилась на понад  16% (55,4% проти 39,2%). .. Відзначаючи зростання активності виборців 27 березня 2016 року, що сприятиме стабілізації подальшої діяльності органів місцевого самоврядування Кривого Рогу, ОПОРА звертає увагу на достатньо масове і організоване підвезення виборців до дільниць для участі у голосуванні.  Такі факти мали ознаки штучної мобілізації виборців і певною мірою могли вплинути на загальні показники участі громадян у голосуванні», –сказано у попередній заяві організації за підсумками виборів.

Масове підвезення виборців, на думку «ОПОРИ», містить значні ризики щодо зловживань з боку його організаторів, зокрема в аспекті здійснення незаконної передвиборної агітації та/або підкупу виборців.

«У Кривому Розі організатором підвезення виборців виявилася міська організація ветеранів, яку очолює особа, котра брала участь у передвиборній агітації чинного міського голови, кандидата-самовисуванця Юрія Вілкула», – уточнили в організації.

Нагадаємо, у Кривому Розі на виборах міського голови за підсумком обробки 100% протоколів переміг Юрій Вілкул з 74%. Явка на виборах, за даними Криворізької МВК, склала 55,77%.

У день виборів криворізька поліція прийняла 10 звернень щодо підвезення виборців до дільниць від спостерігачів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук