У львівській лікарні швидкої допомоги проводитимуть лапароскопічні операції

Гінекологічне відділення лікарні отримало сучасне обладнання

Головні новини Львова 21.07Ірина Ващишин, 21 липня 2017, 19:37 1356 0

Гінекологічне відділення лікарні швидкої допомоги у Львові отримало сучасне обладнання, яке дозволить проводити операції без зовнішнього розтину. Придбали його завдяки українсько-канадській співпраці двох ротарі клубів – «Львів-Ратуша» та «Едмонтон Сауз», а також за сприяння канадського уряду.

Ендоскопічна система для лапароскопії, повний комплект інструментів та електрохірургічний апарат коштували понад 1,8 млн грн. Використовують таке обладнання як для діагностики, так і для хірургічного лікування. Лапароскопічні операції, замість розтину черевної порожнини, передбачають лише декілька проколів діаметром не більше 1 см. Зображення на монітор виводить мініатюрна камера всередині тіла пацієнта.

«Уже через 5-7 годин пацієнт може вставати після такої операції і через добу-дві може бути виписаний додому. Важливий також і косметичний ефект. Після проколів черевної порожнини вони загоюються так, ніби нічого й не було», – розповіла завідувач гінекологічного відділення №1 ЛШД Тетяна Хижняк.

«Наш проект ми почали з досить маленької суми – 10 тис. доларів США. Але завдяки роботі канадійської сторони та участі уряду Канади, кінцева сума в еквіваленті збільшилась до 70 тис. доларів США. Це є нове обладнання: німецьке, закуплене безпосередньо в дистриб’юторів цього обладнання в Україні», – зазначив координатор проекту від ротарі клубу «Lviv-Ratusha» Юрій Малюк.

Упродовж року у гінекологічному відділенні №1 ЛШД лікується близько двох тисяч жінок. 60% із них потребують оперативних втручань.

За статистикою, 95% усіх операцій можна проводити із застосуванням лапароскопії.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук