У львівському Парку культури встановили два компостери для переробки харчових відходів

Львівські екоактивісти встановили компостери у Парку культури і відпочинку ім. Б. .Хмельницького

У Львові у Парку культури і відпочинку ім. Б. Хмельницького у середу, 14 червня, на території урбан-саду екологічні активісти встановили два компостери для переробки харчових відходів на біогумус.

«Біогумус, який утоворюється внаслідок переробки органічних відходів мікроорганізмами та спеціально підібраними культурами хробаків, це збалансоване, якісне добриво природного походження. Ми будемо використовувати його на навчальних грядках та клумбах в урбан-саду», ― розповіла ZAXID.NET координаторка проекту, представниця громадської спілки «Пермакультура в Україні» Тетяна Чучко.

За її словами, компостери для урбан-саду виготовили у межах «Майстерні міста». Для них використали дерев’яні палети та будівельну сітку.

«Ці компостери є не лише діючими, але й демонстраційними. Важливо, щоб люди могли перейняти цей досвід, і після ознайомчих лекцій починали компостування у себе на подвір’ях, на своїх ділянках, це сприятиме зменшенню побутових відходів у місті», ― зазначила Тетяна Чучко.

Біля компостерів розмістять банер з порадами щодо правильного проведення компостування органічних відходів

Під час лекції вона розповіла, що для того, щоб запустити процес ферментації, і разом із цим уникнути процесу гниття, подрібнені органічні відходи обробляють спеціальними препаратами, що містять ефективні мікроорганізми. Далі в купу відходів запускають хробаків, наприклад «червоних каліфорнійських», які харчуються органічними відходами. Вони переробляють органіку на біогумус. Процес наповнення компостера та переробки триватиме близько двох місяців. Тож наприкінці літа в урбан-саді отримають власне добриво.

За кілька днів в урбан-саді організують лекцію щодо компостування харчових відходів у приватних будинах та квартирах, а через тиждень тут почне діяти літній табір для дітей, яких вчитимуть садити та доглядати за рослинами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук