Цими вихідними львів’янки вже увосьме взяли участь у стилізованому велозаїзді. Одягнувшись, як у 90-х роках, проїхалися містом чималим маршрутом. Серед учасниць були й вихованки реабілітаційного центру «Джерело».
На площі перед університетом дівчата готуються до старту. Цього року у велопараді треба було дотриматися стилю дев’яностих. І, схоже, кожній це вдалося.
«Оскільки мода в нас циклічна – все повертається, особливо і не скажеш, що це якийсь супер особливий стиль», – розповіла учасниця велопараду Юлія Кормош.
Мода дев’яностих ‒ це прості джинси та футболки, шкірянки, лосини, лаконічні сукні чи вільні сорочки. Дівчатам навіть придумувати образи довго не довелось.
«Дуже швидесенько вранці зібралась. вдягнула лосіни, якусь стару кофту, яку я хотіла викинути, але чомусь не викинула. Я приїхала і зрозуміла: 90-і тут, вони нікуди не ділися», – сказала учасниця велопараду Вікторія Газда.
Вперше до велопараду долучилися і дівчата із реабілітаційного центру «Джерело». Маринка із мамою готувалися до заїзду вдома, проїжджали по кілька кілометрів. Діти на спеціально обладнаних велосипедах-візках, які довелось привезти вантажним таксі.
«Це в нас спеціалізовані велосипеди, які допомагають нашим діткам в реабілітації. Відповідно, ми сьогодні так збиралися також під стиль 90-х, шукали кольорові лосіни, все, як має бути», – розповіла мама Маринки Світлана Прокопчук.
Вихованці «Джерела» тут, щоб привернути увагу. Адже розпочинають збір коштів на Українській біржі благодійності.
«30 тис. грн нам треба зібрати для того, щоб зібрати обладнання для розширення одного класу, в якому кожного дня є наші вихованці. І батьки кажуть, давайте ми про це якось розповімо і ми придумали таку ідею», – прокоментувала керівниця відділу соцпроектів і розвитку центру «Джерело» Наталя Сіреджук.
Дівчата із батьками проїхалися центральною частиною міста. Решта учасниць здолали понад 15 кілометрів. У такий спосіб організатори популяризують і сам велорух.
«Так свідчить світова практика, що чим більше дівчат, жінок їздить на велосипеді, тим велорух в місті вважається безпечнішим», – розповів виконавчий директор Львівської асоціації велосипедистів Юрій Тер-Арутюнян.
Загалом у велопараді було понад п’ятдесят учасниць.