У Львові дівчаток-підлітків безкоштовно вакцинують від вірусу папіломи

Головні новини Львова 08.06Зоряна Семенова, 8 червня 2017, 17:45 1101 0

У Львові безкоштовно вакцинуватимуть 2250 дівчаток віком від 11 до 14 років. Період щеплень триває від червня до липня в Західноукраїнському спеціалізованому медичному дитячому центрі. Держдепартамент охорони здоров’я закупив 4,5 тис. вакцин за кошти обласного бюджету.

Проводитимуть процедуру незайманим підліткам, які досягли статевого дозрівання, щоб знизити кількість захворювань шийки матки. Триватиме вакцинування в два етапи. Другий укол дівчина отримає після півроку. Після введення цирвариксу в крові виробляються антитіла, які назавжди залишаються в організмі. Однак 100% захист організму від передракових уражень шийки матки триває до 5 років.

Для жінок старшого віку вакцинація є платною, приблизна вартість – 800 гривень.

Передається вірус папіломи через статевий шлях або від матері до дитини в утробі. В Європі, США та Канаді процедура вакцинування дітей від віруса є обов’язковою. В Україні – на розсуд батьків. Однак за статистикою в державі близько 4 тисяч жінок щорічно хворіють на рак шийки матки, 6 – помирає кожного дня.

Для вакцинації потрібно попередньо записатися в реєстратурі Західноукраїнського медцентру. Важливою умовою також є, щоб дитина не хворіла на інфекційні та хронічні захворювання. Для профілактики, окрім щеплень, лікарі також радять обстежуватися в гінеколога та здавати аналізи. Засоби контрацепції не захищають від зараження вірусом. Вірус папіломи викликає в чоловіків і жінок появу бородавок, у тому числі на статевих органах.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук