У Львові обговорили можливі напрями співпраці з містами Великобританії

Львів уперше відвідала Мелінда Сіммонс – надзвичайний та повноважний посол Великобританії в Україні

Мелінда Сіммонс відвідала Львів уперше

У понеділок, 21 жовтня, міський голова Львова Андрій Садовий поспілкувався з надзвичайним та повноважним послом Великобританії в Україні Меліндою Сіммонс про спільні проекти у сферах освіти, науки, екології та ІТ. Дипломатка відвідала Львів уперше.

Як повідомили у прес-службі ЛМР, під час зустрічі обговорили економічну й політичну ситуацію в Україні та світі. А також Андрій Садовий розповів про Львів, сфери економіки, які найактивніше розвиваються, найближчі плани місцевої влади, а також можливі напрями для співпраці з британськими містами.

«Активно розвивається ІТ: у нас шалена динаміка, а ще ми нещодавно почали будувати ІТ-парк на 14000 робочих місць. Також стрімкий розвиток туризму: торік ми прийняли 2,5 мільйони відвідувачів, а це великий вплив на економіку міста. Окрім того, займаємось містобудуванням: у Львові з нуля виробляють тролейбуси, електробуси й трамваї. Моя мрія — щоб весь громадський транспорт міста був екологічним. Чомусь в Україні ніхто не займається чистотою повітря, а 30% усіх хворіб — саме через нього. Ми маємо амбіцію — стати найекологічнішим містом в Україні. Тож Львів відкритий до закордонного досвіду та експертизи», — сказав Андрій Садовий.

Фото прес-служби ЛМР

«Я тут уперше. Це дивовижне місто — з його чарівними історичними будівлями та вулицями і надзвичайно красивими церквами», — зазначила Мелінда Сіммонс.

Також мер наголосив на важливості розвитку освіти, зокрема — на інноваційних методах спонукання учнів та студентів до вивчення науки й реалізації свого потенціалу. Окрім того, розповів про ідею створення у Львові сучасних науково-дослідних центрів із акцентом на новітніх технологіях та сталому розвитку.

Мелінда Сіммонс запропонувала міському голові допомогу та підтримку з боку Великобританії у розвитку освітньої сфери.

«У Британській раді було 2 програми, схожі за змістом до того, чого ви прагнете: «Наука для шкіл» та «Програма розвитку для вчителів». Ми з радістю поділимось із вами досвідом та передамо наші напрацювання. Та й загалом: нас цікавлять всі можливості та напрями для співпраці з міською громадою», — наголосила дипломатка.

Мелінда Сіммонс — надзвичайний та повноважний посол Великобританії в Україні. Родина Мелінди Сіммонс із боку батька походить з Польщі, а з боку матері — з України. Дипломатичну кар’єру розпочала в Міністерстві з питань міжнародного розвитку Великобританії (DFID). Опісля перейшла на службу в Міністерство закордонних справ (FCO), де займалася проблемами збройних конфліктів у світі, а також реалізацією урядових коштів.

Упродовж 2018−2019 років проходила курс із вивчення української мови при FCO. У квітні 2019 року Мелінду Сіммонс призначили надзвичайним та повноважним послом Великобританії в Києві. На цій посаді підтвердила незмінну позицію уряду Британії щодо політичної та практичної підтримки України, насамперед — у питанні врегулювання ситуації на Донбасі, викликаної російською агресією.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук