У Львові обрали проект майбутнього дитячого майданчика на площі Святого Юра

У Львові обрали проект майбутнього дитячого майданчика на площі Святого Юра
На площі Святого Юра планують створити новий дитмайданчик

У Львові завершився Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу концептуальну пропозицію дитячого майданчика на площі Святого Юра. Перемогу здобув авторський колектив «Архітектурного бюро «А44» зі Львова: Юлія Рибак, Аліна Саніна Аліна та Христина Телюк, повідомили організатори.

Дитячий майданчик у сквері на площі Святого Юра перебував у незадовільному стані та був демонтований під час реконструкції площі та прокладення дороги, яка сполучає вул. Митрополита Андрея та вул. М. Устияновича і частково захопила місце існуючого дитячого майданчика.

Враховуючи реконструкцію площі та для убезпечення дітей від дорожнього руху було обрано нове місце для розташування дитячого майданчика в сквері.

Місце розташування майбутнього дитячого майданчика на площі Святого Юра

Згідно з умовами конкурсу, його учасники мали розробити концепт дитячого майданчика, де одночасно зможуть проводити дозвілля до 20-ти дітей трьох вікових груп – від новонароджених до 6 років, від шести до десяти років, та до 12-ти років.

Майданчик має бути з неагресивною фоновою архітектурою, і не конкуруватиме з пам’ятником Андрею Шептицькому. Окрім того, запропонований проект мав пов’язати дитячий майданчик з існуючою планувальною структурою скверу, а також передбачити максимальне збереження зелених насаджень і появу нових.

Як повідомили організатори, під час таємного голосування членів журі, перемогу отримав проект львів’янок із «Архітектурного бюро «А44». Вони отримають премію у 7 тис. грн.

Основним елементом цього майданчика має стати лазанка, яка сприятиме одночасно розвитку моторики та уяви дітей. Для того, щоб вберегти дітей від травматизму, пропонується влаштувати гумове покриття.

Концепція дитячого майданчика на площі Святого Юра архітектурного бюро «А44»

Проектна пропозиція Ігоря Могили, Романа Мартинця, Олени Зварич та Христини Чорноус із ЛКП «Інститут просторового розвитку» зайняла друге місце. Проектанти отримають винагороду у 2 тис. грн.

Третє місце зайняв проект Мар’яни Кінах та Ореста і Світлани Косів з Івано-Франківська. Вони отримають винагороду в 1 тис. грн. Із проектами конкурсантів можна ознайомитися за посиланням.

Зазначимо, концепції дитмайданчика на пл. Святого Юра розробляли в межах громадського проекту, запропонованого ГО «Батьки в дії» та члени МГО «ПЛАСТ-НСОУ». Ініціатори запропонували створити у сквері Святого Юра дитячий простір європейського зразка нетипового за стилем для Львова. Цей проект став одним з переможців відбору через е-сервіс «Громадський бюджет Львова» у межах громадського бюджету м. Львова, і отримав фінансування у 200 тис. грн.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук