У Львові планують відкрити перший в Україні центр внутрішньоутробної хірургії

СуспільствоОльга Перехрест, 18 березня 201620980
У Львові планують відкрити перший в Україні центр внутрішньоутробної хірургії
У Львові оперуватимуть ще ненароджених дітей

На базі Комунальної міської дитячої клінічної лікарні, що на вул. Пилипа Орлика, 4 планують відкрити центр внутрішньоутробної хірургії. У цьому центрі зможуть проводити операції ще ненародженим дітям.

Як розповів ZAXID.NET головний лікар міської дитячої лікарні Дмитро Квіт, для потреб центру лікарня передає в оренду приміщення площею 400 кв.м, які зараз не використовуються. Там проведуть ремонт та встановлять необхідне обладнання. Центр буде розрахований на 10 ліжок.

«Є діти, які народжуються з вродженими вадами: спинно-мозкова грижа, гідроцефалія, вада нирки тощо. Ці вади діагностуються на етапі внутрішньоутробного періоду. І фетальна хірургія займається тим, що ці вади корегуються внутрішньоутробно. Тоді дитина народжується здоровою», - пояснює Дмитро Квіт.

За словами Дмитра Квіта, у Львові щороку оперують приблизно 15 дітей з вродженою спинно-мозковою грижею. Ці діти, як правило, стають інвалідами. Але якщо усувати цю вроджену ваду внутрішньоутробно, тоді вони б могли народитись здоровими.

Дмитро Квіт сподівається, що центр зможе запрацювати вже до кінця року. Начальник управління охорони здоров’я Львівської міської ради Володимир Зуб більш скептичний і вважає, що це процес не на один рік. Проте, переконаний він, це можна зробити й швидше, якщо проект підтримають депутати міської ради.

Безпосередньою роботою новоствореного центру займатиметься приватна структура - Медичний центр «Ново».

Володимир Зуб розповів, що з медичним центром «Ново» управління охорони здоров’я співпрацює вже більше року. І коли до міста надійшла пропозиція створити на базі міської дитячої клінічної лікарні центр внутрішньоутробної хірургії, управління охорони здоров’я разом з адміністрацією лікарні прийняли рішення піти назустріч.

«Ми маємо добру співпрацю з центром «Ново». Зокрема, вони надають безоплатну допомогу дітям з малозабезпечених родин та дітям з родин воїнів АТО», - пояснив Володимир Зуб.

Володимир Зуб наголосив на тому, що львівський центр фетальної (внутрішньоутробної) хірургії стане першим в Україні.

«Це величезна інвестиція обсягом понад 1 млн доларів. У цю суму входить встановлення медичного обладнання та навчання персоналу. Це високий рівень сучасної медицини, який є в Європі та США та якого досі нема в Україні. Держава сьогодні не може собі дозволити такі високі технології», - каже Володимир Зуб.

За словами голови управління охорони здоров’я ЛМР, в Україні зараз нема підготовлених фахівців, які би могли оперувати внутрішньоутробно.

«Найбільша проблема – навчити фахівців. За їхню підготовку та навчання відповідатиме Медичний центр «Ново». У Львові є хірурги, які володіють технікою ендоскопічних втручань. Але ця технологія набагато складніша», - пояснив Володимир Зуб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук