У Львові створять літературну резиденцію для прийому письменників з інших міст і країн

КультураОрися Шиян, 29 березня 20196820
Біля Дому Франка буде літературна резиденція

У Львові створять літературну резиденцію. У ній зможуть зупинятися письменники з України та інших країн, які писатимуть про Львів. Така практика поширена в Європі, зокрема, в містах літератури ЮНЕСКО. Будинок письменника облаштують біля Музею Івана Франка.

Сьогодні, 29 березня, відповідне положення про літературну резиденцію затвердили під час засідання виконавчого комітету ЛМР.

Для літературної резиденції виділили приміщення біля Музею імені Івана Франка. Зараз це гараж площею 94 м2, який не використовується. У ньому облаштують помешкання для того, щоби приймати письменників.

проект URBANIDEAS

«Там буде дві маленькі житлові квартири для того, щоби ці письменники писали українською мовою, проживаючи у Львові, і писали про Львів. Це також в межах реалізації статусу Міста літератури ЮНЕСКО, кожне місто — Краків, Вроцлав та інші міста — мають такі відповідні програми, такі осередки літературних середовищ. Літературна резиденція буде таким своєрідним осередком письменників і підтримкою для літературного напрямку», — цитує директорку департаменту розвитку Наталія Бунда прес-служба ЛМР.

Окрім того, через літературну резиденцію також реалізуються програми для популяризації, сприяння написання україномовного продукту.

Додамо, що Львів вже має перший досвід приймання міжнародних резиденток — канадсько-німецьку письменницю та соціологиню Барбару Терьо з міста Монреаль, Канада (резиденція міста Постдам, Німеччина) та австрійську письменницю і журналістку Марі Гамільшег з міста Грац, Австрія.

Першу в Україні літературну резиденцію відкрили у Харкові.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук