У Львові визначили, хто найчастіше користується велосипедами

Найбільше велосипедистів нарахували на перехресті просп. Чорновола – вул. Липинського

У межах Європейського тижня мобільності у Львові порахували велосипедистів та визначили, хто найчастіше користується велосипедом. Згідно з дослідженням, найчастіше велосипедами їздять люди віком від 21 до 35 років. Серед усіх велосипедистів 90% становлять чоловіки.

Як повідомив керівник відділу транспортного планування та моделювання ЛКП «Львівавтодор» Роман Зубачик, «Львівавтодор» спільно з ГО «Львівська асоціація велосипедистів» проводили підрахунок велосипедистів у місті.

«Для такого підрахунку було визначено 85 основних локацій на вуличній мережі міста. Здебільшого це місця, де перетинаються основні магістральні вулиці», – зазначив Роман Зубачик.

Клікніть для збільшення

Близько 50 представників громадських організацій, комунальних підприємств, студентів та волонтерів проводили підрахунок у ранковий і вечірній піки відповідно з 8:00 до 10:00 та з 17:00 до 19:00. Крім напрямків руху, учасники фіксували стать велосипедиста, наявність у нього шолома та орієнтовний вік, який був поділений на вікові групи: 12-20 років; 21-35 років; 36-60 років; понад 60.

Згідно з результатами підрахунку, переважна більшість велосипедистів – чоловіки (90,0% у ранковий пік та 90,8% у вечірній пік), відсоток жінок становлять лише 10 та 9,2 % у відповідні періоди.

Найохочіше велосипедом користуються мешканці у віці 21-35 років (64,6% від загальної кількості), далі вікова група 12-20 років (19,0%), вікова група 36-60 років – (13,9 %) та понад 60 років – (2,5%).

Шоломом користуються 26,9% (без шолома – 73,1%). При цьому наявність шолома серед жінок порівняно з чоловіками є більшою і становить 35,7% (без шолома – 64,3%).

Найбільшу кількість велосипедистів зафіксували на перехрестях вул. Володимира Великого – Кульпарківська – Виговського; Бандери – Героїв УПА; Сахарова – Вітовського – Героїв Майдану – Коперника – Нечуя-Левицького; Червоної Калини-Сихівська; Чорновола – Під Дубом; Чорновола – Липиського; Хмельницького – Грінченка; Чорновола – Городоцька – просп. Свободи; просп. Свободи – Гнатюка; вул. Липинського – Промислова.

Через ці перехрестя проїхали понад 100-150 велосипедистів в один з пікових періодів. Найбільша кількість велосипедистів, а саме 201, зафіксовано у вечірній пік на перехресті просп. Чорновола – вул. Липинського.

На основі цих результатів підрахунку та транспортної моделі міста (база даних про поїздки-переміщення у вуличному просторі міста), фахівці вирахували частку поїздок на велосипедах від загальної кількості поїздок-переміщень у місті (авто, громадський транспорт, рух пішки). Станом на вересень 2017 рік вона становить 1,3%. У 2009 році, коли ще не було велоінфраструктури, ця частка становила 0,3 %.

У дослідженні брали участь працівники ЛКП «Львівавтодор», ЛКП «Інститут просторового розвитку», представники ГО «Львівська асоціація велосипедистів», волонтери, а також студенти Львівського автомобільно-дорожнього коледжу Національного університету «Львівська політехніка».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук