У Львові влада домовилася з підприємцями щодо плати за землю
31 березня депутати Львівської міської ради прийняли рішення, згідно з яким платники орендної плати за землю та земельного податку до моменту введення нової нормативної оцінки землі платитимуть за спеціальною пільгою розміром 60% від суми нарахованих платежів.
Прогнозується, що нова грошова оцінка з дотриманням процедури її затвердження буде прийнята у термін до трьох місяців. Потім її розглянуть на сесії міськради.
Зазначимо, перед прийняттям цього рішення депутати заслухали на сесії голову Львівського обласного об’єднання організацій роботодавців Івана Ривака, який виступив від імені пікетувальників, що зібрались сьогодні біля міськради, щоб виступити проти нової грошової оцінки землі. Він наголосив: «Ми за те, щоб платити за землю більше, але не настільки! В цій ситуації постраждають усі, а ті, хто вже уклав відповідні договори і платить завищену суму, і казначейство, оскільки інші не платитимуть, а судитимуться».
Він зауважив, що підприємці і роботодавці – за конструктивний діалог з цього питання, але залишають за собою право висловлювати недовіру місцевій владі.
Після його виступу міський голова Львова Андрій Садовий дав доручення терміново вирішити питання нарахування плати за оренду землі. Від сьогодні у міській раді починає працювати робоча група, яка вирішить це питання.
«У питаннях землі я прошу, щоб було виконано наступне доручення: перший заступник міського голови спільно з представниками робочої групи, зараз починають працювати в робочому порядку і подають той варіант, який буде вигідний для громади міста Львова і підприємців», - наголосив Андрій Садовий.
Після цього депутати зробили перерву в засіданні сесії і повели майже годинну нараду, результатом якої і стало рішення про пільги для орендарів землі до моменту прийняття нової грошової оцінки землі.
Як інформує, своєю чергою, прес-служба Львівської міської ради, складовою частиною нової оцінки земель міста стала схема зонування, базова вартість земель різного функціонального використання, розробка нормативної власності в розрізі економіко-планувальних зон та система коефіцієнтів, що характеризують функціональне використання і локальні особливості та місце розташування окремих земельних ділянок.
Місто розбито на 75 економіко-планувальних зон 359 оціночних районів, опрацьовано 7 539 локальних показників. Визначення оцінки кожної окремо взятої ділянки проводиться автоматично, без врахування людського чинника.
Як інформував ZAXID.NET , Під Львівською міською радою відбувся кількатисячний мітинг з вимогою скасувати ухвалу «Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Львова». Як наголошують мітингувальники, згідно з новою оцінкою, орендна плата за землю зростає в декілька разів.
Як інформував ZAXID.NET, з 1 січня 2011 року у Львові набула чинності нова нормативна грошова оцінка земель міста Львова. Відповідно до цієї оцінки базова вартість землі збільшується з 184,9 грн/кв. м до 470,2 грн/кв. м, що дозволить збільшити надходження коштів від сплати орендної плати за землю орієнтовно в 2,5 рази.