У НМУ ім. Богомольця зникли важливі документи та заблоковані виплати зарплат і стипендій

МОЗ звинуватило в ситуації навколо університету екс-ректорку Катерину Амосову та її оточення

СуспільствоАндрій Стець, 26 вересня 20183060
Університет ім. Богомольця потрапив у новий скандал

У Національному медичному університеті ім. О.О. Богомольця заблоковано виплати зарплат, стипендій та комунальних платежів. З ректорату зникли необхідні для нормального функціонування університету документи, що поставило під загрозу здійснення будь-яких платежів, включаючи зарплати, стипендії та комунальні виплати.

Про це у середу, 26 вересня, повідомили в Міністерстві охорони здоров'я.

У відомстві розповіли, що в навчальному закладі працює комісія, яка перевіряє фінансово-господарську діяльність, дотримання статуту, контроль за ефективним використанням та збереженням державного майна університету з 1 жовтня 2015 по 18 вересня 2018 року.

Комісія виявила, що в приміщенні ректорату відсутні документи, що регулюють роботу закладу - оригінал Статуту університету, оригінал і копії ліцензій на здійснення освітньої діяльності, оригінал і копії сертифікатів на акредитацію, правила внутрішнього трудового розпорядку, документація щодо захисту персональних даних працівників університету, накази про призначення, звільнення, переведення і відпустках, накази про встановлення надбавок і премій співробітникам, бюджетні запити і розрахунки до бюджетних коштів, річний план закупівель і протоколи засідань тендерного комітету.

Зараз їх місцезнаходження невідоме.

У МОЗ пояснили, що відсутність цієї документації фактично унеможливлює функціонування університету.

Крім того, виявилося, що на робочих місцях відсутні більше 80 працівників ректорату. У тому числі - працівники бухгалтерії, юридичного та планово-фінансового відділів, канцелярії та інших структурних підрозділів університету.

У відомстві звинуватили в інциденті колишнього ректора університету Катерину Амосову і її прихильників.

«Через злочинну діяльність екс-керівництва університету фактично вся фінансова діяльність закладу поки зупинена», - заявили там.

У МОЗ звернулися до Держказначейства за роз'ясненнями, а також попередили про можливе незаконне розпорядження коштами платників податків.

«Є дані про те, що на співробітників Держказначейства чиниться тиск з метою забезпечити платежі за підписом осіб, звільнених з НМУ», - резюмували в МОЗ.

Як писав ZAXID.NET, 20 лютого МОЗ відсторонило Катерину Амосову від виконання обов’язків ректора медичного університету ім. Богомольця через зрив ліцензійного іспиту для студентів-стоматологів 3 курсу.

2 березня Окружний адміністративний суд Києва відновив Амосову на посаді ректора Національного медичного університету імені Богомольця, а через кілька днів МОЗ знову відсторонило її від посади.

Сама Амосова заявила, що її відсторонили від виконання обов'язків «за відмову з боку заступника МОЗ здійснити протиправні дії».

У МОЗ раніше повідомляли, що в березні комісія МОЗ визнала роботу ректора НМУ в 2017 році незадовільною і рекомендувала розірвати контракт з Катериною Амосовою, а 16 квітня Катерина Амосова була звільнена з посади ректора НМУ за невиконання умов контракту.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук