У Польщі викрили злочинну групу, яка переправляла українців у Євросоюз
Польські прикордонники викрили міжнародну злочинну групу, що займалась виготовленням фальшивих документів, які дозволяли громадянам України перебувати у Польщі та виїжджати на роботу в інші країни Євросоюзу.
Звинувачення висунули десятьом українцям і п’ятьом громадянам Польщі, інформує прикордонна служба Польщі.
На шлях злочинців співробітники Бещадського відділу прикордонної служби вийшли ще у 2013 році, коли унаслідок оперативних дій було зафіксовано масову появу на польсько-українському кордоні громадян України із робочими візами. Утім українці не отримували працю в Польщі, а нелегально їхали далі у країни ЄС. Слідство у цій справі тривало декілька років. За цей час слідчі зібрали багато матеріалів щодо громадян України. Як з’ясувалось, українці подавали до адміністрації Підкарпатського воєводства у Жешуві документи про нібито їх польське походження у виглядів актів про народження предків, щоб отримати право на постійне місце проживання і громадянство, а потім, як і поляки, емігрувати до країн ЄС. Доведено, що частина українців використовувала фальшиві документи для отримання карти поляка у консульських установах Польщі в Україні.
Слідчі вийшли на групу підозрюваних, відповідальних за організацію незаконного перетину кордону громадянами України та надання їм підроблених документів, у тому числі фальшивих довідок про зайнятість в Польщі і фіктивних прописок на території Польщі, які дозволяли їм оселитись у Польщі.
Головними організаторами злочинної групи були двоє громадян України – батько і син, які мали також польське громадянство, а також громадянин Польщі. За виготовлення фальшивих документів вони брали від 400 злотих (понад 2,6 тис. грн) до 1000 євро (30 тис. грн) в залежності від складності роботи і важливості документів. Скільки саме українців вдалось переправити до Євросоюзу за такою схемою прикордонники не уточнюють.
Слідчі прикордонної служби Польщі разом із співробітниками Європолу на початку 2016 року в Бельгії затримали групу осіб, яка займалась нелегальним переміщенням людей з Польщі до Бельгії, а потім до Великобританії.
Окружна прокуратура в Жешуві висунула звинувачення у цій справі 15 людям – десятьом громадянам Польщі і п’ятьом громадянам України. Щодо них застосовано запобіжний захід у вигляді звільнення під заставу, заборони покидати Польщу та наглядом поліції. У них також конфіскували закордонні паспорти.