У Росії скасували кримінальну відповідальність за насильство в сім'ї

СвітАндрій Стець, 27 січня 20175240

Держдума РФ затвердила законопроект, який декриміналізує сімейне насильство. За законопроект про скасування кримінальної відповідальності в остаточному третьому читанні проголосували 380 депутатів з 450, проти — троє. Проти законопроекту виступили ЛДПР і КПРФ.

Ухвалений Думою законопроект переводить побої щодо близьких у категорію адміністративних правопорушень. Автори документа пояснюють свою ініціативу тим, що побої в родині помилково залишились у Кримінальному кодексі, коли влітку 2016 року був прийнятий більш загальний закон про декриміналізацію побоїв.

Як повідомляє російське видання «Медуза», після схвалення документа Радою Федерації і підписання президентом кримінальне покарання збережеться тільки за побої з хуліганських мотивів або з мотивів ненависті чи ворожнечі. Відповідна стаття КК передбачає до двох років позбавлення волі.

Побої в сім'ї, в свою чергу, будуть каратися адміністративною статтею, яка передбачає штраф від 5 до 30 тисяч рублів, або арешт на строк від 10 до 15 діб, або від 60 до 120 годин обов'язкових робіт. Якщо таке правопорушення вчинено повторно протягом року, то настає кримінальна відповідальність з максимальним покарання у вигляді арешту на строк до трьох місяців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук