У Студентському братстві ім. І. Франка пояснили вибір пісень про «москалів та жидів»
Керівник проекту «Співаник студентського братства з акордами», голова Ради Студентського братства ЛНУ ім. І. Франка Юрій Пирч зазначив, що у новий пісенник, який викликав неоднозначну реакцію громадськості, увійшли найпопулярніші пісні, які звучать у студентському колі біля ватр.
Неоднозначність викликали різні рядочки пісень: «…Повсюди чути нашу мову, І люблять всі мій автомат», «Повсюди гарні краєвиди, На дротах москалі висять, І я крокую без огиди У гето, де жиди кричать».
«Ми включили цю пісню, тому що вона популярна біля вогнищ ватри. Її молодь співає. Цей співаник включає не тільки найкращі зразки народних, повстанських, пластових пісень, а й включає також пісні, які співає молодь у своєму колі, на різних дійствах», - зазначив Юрій Пирч у коментарі ZAXID.NET.
Нагадаємо, 9 квітня у Львові в приміщенні Порохової вежі відбулась презентація другого видання «Співаника Студентського братства». Загалом « Співаник» об’єднав 226 творів.
Відтак авторка, перекладачка, редакторка, менеджерка проектів Незалежного культурологічного часопису Ї Ірина Магдиш у своєму блозі на ZAXID.NET зазначила: «Як бути із «неграми шовіністами» і «жидами у гетто»? Якщо це дурість дитяча, то це одне. Якщо ж це керовано дорослими, то що трапилося із Студентським братством, з елітою еліт студентства, з яких почалася Революція на граніті, Товариство Лева і, врешті решт, сама незалежна Україна? Гроші на видання напевно збирали не студенти, заощаджуючи на пиві».