У цьому році обсяги поставок газу з Європи складатимуть 60% від загального імпорту

ЕкономікаРоман Ганкевич, 6 лютого 20151080
У цьому році обсяги поставок газу з Європи складатимуть 60% від загального імпорту
фото УНІАН
Обсяги поставок газу з Європи зростуть до 60% від загального імпорту

Україна поступово відмовляється від російського газу на користь поставок із Європи. У січні обсяг імпорту газу зі Словаччини становив один мільярд кубометрів і перевищив обсяг імпорту з Росії.

Про це сьогодні, 6 лоютого, заявив прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк під час спільної прес-конференції з прем'єр-міністром Словаччини Робертом Фіцо, передає УНІАН.

Яценюк наголосив, що якщо обсяги імпорту будуть збережені, то в цілому за рік обсяг імпорту газу зі Словаччини перевищить 10 млрд кубометрів, а ціна на блакитне паливо на поточний момент і надалі буде нижчою за вартість, яку пропонують російські постачальники (нині – 329 доларів, «зимова» ціна – 385 доларів (урахована 100-доларова знижка).

На зустрічі з президентом України Петром Порошенком прем'єр Словаччини Роберт Фіцо повідомив про збільшення з 1 березня потужності газопроводу «Ужгород-Вояни» з 11,5 млрд куб. м до 14,5 млрд куб. м на рік.

«Ми фактично виходимо на одну третю об'єму вашої внутрішньої потреби», - уточнив Фіцо і наголосив, що стратегічним завданням урядів двох країн є збереження транзитного характеру України та Словаччини.

Порошенко висловив подяку за ефективну співпрацю країн у енергетичній сфері і зазначив, що збільшення з 30 січня цього року потужності газопроводу до 40 млн кубометрів газу на добу повністю відповідає інтересам України.

Порошенко висловив упевненість у тому, що створення великого газового хабу на базі ринків країн «Вишеградської п'ятірки» (Словаччина, Угорщина, Чехія, Польща та Україна), про що йшлося у Братиславі у листопаді 2014 року, відповідає інтересам всіх країн регіону.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук