У Європарламенті представникам Олега Сенцова вручили премію Сахарова

У Європарламенті зазначили, що де-факто Сенцов засуджений за свій протест проти російського правління в Криму.

СуспільствоЮрій Братюк, 13 грудня 20181210
Премію від імені політв'язня отримали його сестра Наталія Каплан та адвокат Дмитро Дінзе.

Європарламент на пленарній сесії вручав премії імені Андрія Сахарова «За свободу думки». Про це 12 грудня повідомляє «Радіо Свобода».

Її лауреатом 2018 року є український режисер Олег Сенцов, засуджений в Росії на 20 років ув'язнення за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. Премію від імені політв'язня отримали його сестра Наталія Каплан та адвокат Дмитро Дінзе.

Від 1988 року Європарламент присуджує премію Сахарова особам та організаціям, які захищають права людини і засадничі свободи. Цьогорічних номінантів оголосили 27 вересня комітети Європарламенту із зовнішніх справ та із розвитку, а також підкомітет з прав людини.

Сенцов був номінований на премію Сахарова, оскільки він «де-факто Сенцов засуджений за свій протест проти російського правління в Криму», а також за те, що «він став символом приблизно 70 українських громадян, незаконно заарештованих і засуджених російською владою на Кримському півострові до тривалих термінів позбавлення волі».

Олег Сенцов засуджений у Росії на 20 років ув’язнення за звинуваченням у підготовці терактів в окупованому Росією Криму. Режисер відкидає звинувачення. На знак протесту він голодував від 14 травня з вимогою звільнити всіх українців, яких Росія утримує за політичними мотивами. Сенцов припинив голодування 6 жовтня. Він назвав це «вимушеним заходом через загрозу насильницького годування».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук