Учасники «Репід Трайдент-2014» продемонстрували, як треба штурмувати ворога
Міжнародні військові навчання від НАТО показали вищому військовому керівництву та дипломатам
На Яворівському полігоні, де уже майже тиждень тривають міжнародні навчання «Репід Трайдент-2014», сьогодні, 19 вересня, був День високоповажних гостей. Представникам дипломатичних відомств країн-учасниць та вищому військовому керівництву України та США показали те, чого досягли міжнародні групи військовослужбовців за період бойового злагодження.
Серед високопосадовців зокрема були командувач Сухопутних військ Збройних сил України Анатолій Пушняков, командувач Командування Сухопутних війська НАТО в Європі Фредерік Бен Ходжес, Секретар Сухопутних військ армії США Джон МакХью.
Для гостей організували показовий штурм будинку із використанням димових шашок та холостих патронів. Усе відбувалося в умовах, максимально наближених до бойових. На кожному військовослужбовцеві було спеціальне електронне обладнання, яке дозволяє аналізувати, які з них «отримали поранення» і куди.
Завдання виконувала молдовська група військовослужбовців разом із українськими курсантами Академії сухопутних військ. Спочатку вони замаскувалися в лісі і розпочали обстріл будинку для того, щоб проявити вогневі точки умовного супротивника. Згодом снайперськими пострілами знищили кулеметні точки, після чого командир віддав наказ штурмувати будинок.
Штурмові групи заблокували вікна, двері, обстежили вхідні отвори будинку та «зачистили» кімнати, перевірили будинок на наявність вибухівки. Уся операція тривала менше хвилини.
Польська група військовослужбовців у цей час здійснювала прикриття. Бійці організували блок-пост, замаскувалися та зайняли бойові позиції.
Наступна ділянка, яку показали високим гостям – майданчик, де військовослужбовці вчилися поводитися із вибуховими пристроями.
Заняття проводяться на чотирьох майданчиках, які повинен пройти кожен військовослужбовець. Їх навчають тактичних прийомів, які дадуть можливість бійцям вижити під час реальних бойових дій.
За словами співкерівника навчального сектору розмінувань з української сторони Сергія Гунькала, солдатів навчають розпізнавати різні типи вибухових пристроїв, як з ними поводитись і що робити після їх виявлення.
Крім того, учасники навчань відпрацьовували прийоми поводження із терористом-смертником, шляхи виходу із засідки із застосуванням саморобних вибухових пристроїв та стрілецької зброї.
Як пояснив інструктор, тут навчають солдатів звичайних піхотних підрозділів, завданням яких є виявити, розпізнати та уникнути вибуху. Розмінуванням займаються спеціальні інженерні підрозділи. Це тактика, яку застосовують військовослужбовці НАТО.
Однак, як стверджує керівник майданчика, у середовищі дій повстанців чітко визначеної техніки просто не існує. У багатьох випадках рішення командира, яке суперечить усім тактикам може бути правильним.
«Ми навчаємо бійців загальних принципів захисту військ. Даємо поради, які можна використати в реальному полі бою», – резюмував Сергій Гунькало.
Після показових навчань високі військові чини обмінялися словами подяки та висловили свою підтримку Україні.
«Я хочу віддати належне українцям за їхню хоробрість у боротьбі за свою свободу. Українські збройні сили завжди були дуже цінним партнером, допомагаючи силам НАТО в Афганістані, Косово та низці інших точок», – зазначив Секретар Сухопутних військ ЗС США Джон МакХью.
«Уже сьогодні відбулися деякі зміни в Європі, в Польщі гуртуються додаткові сили. У Німеччині зараз проходять навчання додаткові підрозділи, які будуть перебирати на себе функції, які виконували польські військові», – розповів командувач Командування Сухопутних війська НАТО в Європі Фредерік Бен Ходжес.
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України Анатолій Пушняков подякував військовослужбовцям за, насамперед, моральну підтримку. Він розповів, що Україна скоротила кількість своїх військовослужбовців у Європі, Косово та Африці через складну ситуацію всередині країни. Однак Пушняков висловив сподівання, що досвід, який здобудуть військовослужбовці на сході України, знадобиться в майбутньому під час миротворчих операцій НАТО.
Фото: ZAXID.NET
Серед присутніх було багато іноземних журналістів, яких цікавило, чи мають навчання якесь відношення до подій, що відбуваються на сході. Командувач Сухопутних військ Збройних сил України пояснив, що не мають. Він також подякував представникам США за гуманітарну допомогу українським військовослужбовцям на сході. За його словами, бійці АТО уже на 70% забезпечені зимовим одягом.
Загалом навчання «Репід Трайдент-2014» триватимуть на Яворівському полігоні до 26 вересня. Перший тиждень був здебільшого теоретичним. Під час другого тижня занять військовослужбовці відпрацьовуватимуть практичні заняття. Зазначимо, що урочисте відкриття міжнародних тактичних навчань відбулося 15 вересня.