УГКЦ закликає молитися за вирішення політичної кризи в Україні
У Тернополі відбулася позачергова сесія Синоду Єпископів Києво-Галицького Верховного Архиєпископства Української греко-католицької церкви. Єдиною темою, яка розглядалася на цій сесії, було питання про роль і місце Церкви у складній суспільно-політичній ситуації в Україні, яка склалася останнім часом. Детально обговоривши це питання, спираючись на біблійну історію, засади Христової науки, еклезіології, канонічного права та дотримуючись чинного українського законодавства, Владики постановили звернутись до духовенства, монашества та мирян УГКЦ, до носіїв влади та до всіх людей доброї волі із закликом до молитви за Україну, - повідомили ZAXID.NET у Департаменті інформації УГКЦ.
Члени Синоду визначили час, порядок та форми такої молитовної акції, означуючи їх у Синодальній постанові. Згідно із постановою, усіх вірних УГКЦ упродовж 18 травня - 1 червня просять після кожного богослужіння разом молитись по одному разу молитви "Отче наш" і "Богородице Діво" за Україну і за вирішення кризової політичної ситуації. Також у катедральних храмах, монастирях, семінаріях та церковних товариствах доручено організовувати цілодобові чування у цьому наміренні. Крім цього, владики просять скріпити свої молитви постом та ділами милосердя. Синодальні отці вирішили звернутися до членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій та Наради християнських Церков з проханням підтримати цю молитовну акцію, - кожен у свій спосіб та згідно зі своєю молитовною традицією.
"Кризова ситуація у політичному житті України для нікого не є таємницею. Політологи та інші спеціалісти твердять, що її можна б розв'язати дуже легко і швидко, застосовуючи щире бажання та здоровий розсуд. Але, беручи до уваги нашу гріховність, нашу людську неміч, жадобу грошей та влади розв'язати її дуже трудно, а по-людськи беручи - неможливо. Тому ми, віруючі люди, знаючи біблійні свідчення успішності молитви та посту у загрозливих для народу ситуаціях, звертаємось до Господа Бога з проханням про поміч та порятунок", - такими словами у пасторальному зверненні владики, члени Синоду пояснюють мету своєї ініціативи.