Угорщина різко засудила заклики до анексії Закарпаття
Міністерство закордонних справ Угорщини рішуче засудило заяви окремих партій та рухів, які ставлять під сумнів територіальну цілісність і суверенітет інших країн, а також не зважають на інтереси угорських нацменшин у цих державах. Ця заява МЗС стала відповіддю на мітинг за надання автономії Закарпаттю та подальше відокремлення області від України.
Ввечері 27 березня перед будівлею МЗС Угорщини зібралося близько 300 осіб, які тримали гасла-вимоги угорською та англійською мовами «Самовизначення Закарпаттю!» та «Угорщина вимагає повернення Закарпаття!». Демонстрацію провели з ініціативи депутата парламенту від партії «Йоббік» Тамаша Ґауді-Надя.
Демонстранти передали до МЗС Угорщини петицію «За Закарпаття», вимагаючи при цьому, щоб Угорщина визнала результати так званого референдуму в Криму, пише Радіо Свобода.
Водночас з вулиці лунали заклики привести в бойову готовність угорську армію, яка нібито повинна захистити 150-тисячну угорську меншину в Україні.
У своїй заяві МЗС Угорщини рішуче відмежувалося від «духу та змісту» петиції, яка аж ніяк не сприяє, а, навпаки, ставить під загрозу майбутнє як угорської нацменшини Закарпаття, так і всього регіону. Угорщина неодноразово заявляла про свою незмінну підтримку територіальної цілісності та суверенітету України і не вважає «потьомкінський» референдум актом виявлення права народу на самовизначення, не визнає його результатів та легітимності приєднання Криму до Росії.
«У той же час Угорщина послідовно проводить політику всебічної підтримки забезпечення прав угорської нацменшини Закарпаття, особливо у сфері освіти та використання рідної мови», – підкреслюється у заяві МЗС Угорщини.
Нагадаємо, що неконституційний референдум про приєднання Криму до РФ визнали Казахстан, Вірменія і Росія. Тоді як США,Канада, Японія, Великобританія, Франція, Італія, Австрія, Румунія, Албанія, Литва, Чехія, Німеччина та Китай заявили про невизнання «референдуму». Більше того, що через дії Росії щодо України, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США і ЄС не будуть брати участь у саміті G8, який мав пройти у червні цього року в Сочі.