Україна допоможе Європі подолати кризу, – Янукович
Запровадження зони вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом допоможе процесу виходу Європи з економічної кризи. Про це сказав президент Віктор Янукович під час презентації інвестиційних можливостей України в межах VI Світового економічного симпозіуму в Нью-Йорку.
«Я переконаний, що приєднання внутрішнього ринку України, її виробничих та сільськогосподарських потужностей до європейського економічного простору матиме суттєвий позитивний вплив на загальноєвропейську економічну ситуацію та допоможе процесу виходу Європи з кризи», – цитує Януковича прес-служба глави держави.
Янукович сказав, що ЗВТ з Євросоюзом зробить Україну частиною європейського ринку. «Це робить нашу державу частиною європейського ринку, а відтак - стимулюватиме продовження її якісної модернізації», - додав він.
Президент також вказав, що після запровадження зони вільної торгівлі з ЄС Україна стане більш зрозумілою та доступною для всіх партнерів та інвесторів, які працюють з країнами-членами Євросоюзу, оскільки відтепер національна економіка функціонуватиме за єдиними правилами і стандартами.
Окрім того, Янукович заявив, що створення Зони вільної торгівлі між Україною та ЄС, згідно з оцінками експертів, збільшить європейський ринок майже на 7%, а також виробництво товарів та послуг в Європі - більш ніж на 1%, експорт європейських товарів та послуг у світі - майже на 1%.
Янукович наголосив, що Україна при цьому отримає шанс ще глибше розкрити свої переваги на світовому ринку. Зокрема, він вказав, що країна має набагато меншу в порівнянні з країнами ЄС конкуренцію на внутрішньому ринку, а також володіє висококваліфікованою робочою силою.
Окрім цього, Янукович вказав, що Україна входить до п’ятірки лідерів регіону Центральної та Східної Європи за показниками експорту продукції в галузі інформаційних технологій, а також має розвинуту і конкурентоздатну галузь сільського господарства.
Україна і Європейський Союз планують підписати угоду про асоціацію і зону вільної торгівлі у листопаді 2013 року. Янукович раніше зазначав, що підписання угоди про асоціацію не означає, що Київ буде протиставляти інтереси ЄС інтересам Євразійського союзу і Митного союзу. 18 вересня 2013 року Кабмін схвалив проект угоди про асоціацію між Україною і ЄС.
5 вересня 2013 року Рада прийняла рішення щодо п'яти законопроектів з євроінтеграційного пакету, необхідного для підписання Україною асоціації з ЄС. Крім того, Верховна Рада України внесла зміни до Митного тарифу України відповідно до європейських норм та прийняла закон, який регулює виконання судових рішень.