Україна не може отримати з Китаю закуплені за завищеними цінами костюми захисту для лікарів

МОЗ закупило костюми на 40% дорожчі за ті, які купували волонтери і державне підприємство «Медичні закупівлі України»

Україна не може отримати з Китаю закуплені за завищеними цінами костюми захисту для лікарів
Костюми з Китаю, які МОЗ купило по 488 грн, волонтери купили по 215 грн

Україна не може отримати з Китаю сім тисяч костюмів біозахисту для лікарів, які Міністерство охорони здоров’я закупило без тендеру в маловідомої компанії за завищеною ціною, і наразі невідомо, коли ці костюми зможуть надійти в Україну. Можливість закупити надто дорогі костюми МОЗ отримало у зв’язку з пандемією коронавірусу, для подолання якої держава змінила процедуру закупівель, дозволивши, зокрема, проводити їх без тендерів і без конкуренції.

Як написала членкиня «Центру протидії корупції», народна депутатка від партії «Голос» Олександра Устінова в колонці для «Української правди», костюми з Китаю, які МОЗ купило по 488 грн, волонтери купили по 215. Нагадаємо, що за схожою ціною костюми мало закупити державне підприємство «Медичні закупівлі України» (ДП МЗУ) в українського виробника. Однак МОЗ провело свою закупівлю, пояснивши це тим, що костюми, які закупили волонтери і мало закупити ДП МЗУ, не відповідають усім стандартам. в закупівлі міністерства було виставлено додаткові вимоги до костюмів біозахисту, які раніше не висували ні під час закупівлі МЗУ, ні під час закупівель, які здійснюють клініки та місцеві органи через систему ProZorro.

«Окрім відкатів та переплат, сталося ще гірше – костюми для МОЗу з Китаю, які мали прийти 1 травня, так і не поставили. Компанія, яка ще 2 місяці тому навіть пачку аспірину не продала державі, написала в МОЗ, що в них проблеми з поставками», – заявила Устінова і оприлюднила відповідний лист директора компанії «Меддів» до міністра охорони здоров’я.

Компанія пояснила затримку поставки костюмів тим, що з 25 квітня Китай запровадив «посилений контроль» за експортом продукції, призначеної для профілактики епідемії коронавірусної хвороби Covid-19.

«З 25 квітня, підприємства, що експортують медичний захисний одяг, та мають сертифікацію або реєстрацію згідно з іноземними стандартами, повинні подати письмову декларацію при митному оформленні. Обов'язково продукція має відповідати стандартам якості та вимогам безпеки країни-імпортера (регіону), і митниця перевірятиме та випускатиме її згідно з переліком (списком) підприємств-виробників, які отримали сертифікацію або реєстрацію згідно з іноземними стандартами», – сказано в листі.

Також директор «Меддів» сказав, що китайська компанія пояснює затримку костюмів тим, що 1-5 травня в Китаї свята. Відтак, з його слів, Україні доведеться чекати на закуплені за завищеними цінами костюми ще щонайменше 10 днів.

Такий термін пояснюється ще й тим, що китайська компанія-виробник костюмів лише подала заявку на отримання реєстрації, щоб мати змогу експортувати продукцію. На підтвердження цих слів Устінова опублікувала лист від директора китайської Sumec Textile на адресу директора української компанії «Меддів».

Нагадаємо, що станом на ранок 1 травня в Україні підтвердили 2154 випадки коронавірусу серед медиків. Загалом в Україні починаючи з 3 березня і до ранку 1 травня підтвердили 10861 випадок коронавірусу, 272 з яких – летальні.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук