Україна, Польща та США підписали «газовий» меморандум
Секретар РНБО назвав його кроком для забезпечення енергетичної незалежності від Росії
Представники України, Польщі та США 31 серпня підписали угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання.
Уповноважений уряду Польщі у справі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що метою угоди є диверсифікація постачання газу в Україну, яка в цьому є залежною від Росії. Така можливість з'явиться після побудови терміналу зрідженого газу в Свіноуйсьці та будівництва газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає Польщу з Норвегією, інформує «Польське радіо».
Відповідно до угоди, з 2021 року Польща зможе постачати Україні 6 млрд м3 газу. За словами Наїмського, нині Польща може постачати в Україну приблизно 1,5 млрд м3 газу.
«За два роки потужність газопорту в Свіноуйсьці збільшиться на 50% – до 7,5 млрд м3. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ зі США, який придбає українська сторона, або Україна може купити газ у Польської нафтогазової компанії», – зазначив він.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк зазначив, що залежність від Росії має не лише економічні, але й політичні наслідки.
«Єдиний вихід – диверсифікувати постачання. Тому наступним кроком є можливість доступу до зрідженого газу з інших країн, перш за все зі США», – заявив він. Задля цього країни планують побудувати інтерконнектор (газопровід), який об’єднає газотранспортні системи України та Польщі.
У свою чергу, міністр енергетики США Рік Перрі наголосив, що США допомагають Польщі зменшити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За його словами, за посередництва Польщі зріджений газ може допомогти Україні уникнути загрози обмеження постачання російського газу.