Україна, Польща та США підписали «газовий» меморандум

Секретар РНБО назвав його кроком для забезпечення енергетичної незалежності від Росії

Представники України, Польщі та США 31 серпня підписали угоду про співпрацю з метою посилення регіональної безпеки газопостачання.

Уповноважений уряду Польщі у справі стратегічної енергетичної інфраструктури Пйотр Наїмський заявив, що метою угоди є диверсифікація постачання газу в Україну, яка в цьому є залежною від Росії. Така можливість з'явиться після побудови терміналу зрідженого газу в Свіноуйсьці та будівництва газопроводу Baltic Pipe, що з’єднає Польщу з Норвегією, інформує «Польське радіо».

Відповідно до угоди, з 2021 року Польща зможе постачати Україні 6 млрд м3 газу. За словами Наїмського, нині Польща може постачати в Україну приблизно 1,5 млрд м3 газу.

«За два роки потужність газопорту в Свіноуйсьці збільшиться на 50% – до 7,5 млрд м3. Завдяки цьому буде можливість приймати зріджений газ зі США, який придбає українська сторона, або Україна може купити газ у Польської нафтогазової компанії», – зазначив він.

Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Данилюк зазначив, що залежність від Росії має не лише економічні, але й політичні наслідки.

«Єдиний вихід – диверсифікувати постачання. Тому наступним кроком є можливість доступу до зрідженого газу з інших країн, перш за все зі США», – заявив він. Задля цього країни планують побудувати інтерконнектор (газопровід), який об’єднає газотранспортні системи України та Польщі.

У свою чергу, міністр енергетики США Рік Перрі наголосив, що США допомагають Польщі зменшити залежність від російського газу і гарантувати постачання сировини. За його словами, за посередництва Польщі зріджений газ може допомогти Україні уникнути загрози обмеження постачання російського газу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук