Україна вперше перестала опускатися донизу в світовому рейтингу найщасливіших країн

Попри невеликий прогрес Україна все одно перебуває внизу рейтингу

СуспільствоНазарій Тузяк, 20 березня 20192800

У світовому рейтингу найщасливіших країн Україна опинилася на 133 місці серед 156-ти держав, включених до цього рейтингу. Це найгірший показник серед європейських країн, хоча порівняно із минулорічним рейтингом Україна піднялася на п'ять позицій.

Як свідчить опублікований 20 березня рейтинг, найщасливішими країнами світу визнані Фінляндія, Данія, Норвегія, Ісландія та Нідерланди (трійка лідерів незмінна з 2018 року, лише Данія з Норвегією помінялись місцями). Серед найближчих сусідів України найвищі місця мають Словаччина – 38, Польща – 40 та Румунія – 48. Угорщина зайняла 62 позицію рейтингу, Росія – 68, Молдова – 71, а Білорусь – 81. Найбільш нещасливими країнами стали Південний Судан, Центральноафриканська республіка та Афганістан.

Рейтинг найщасливіших країн (World Happiness Report) щороку укладається за підтримки ініціативи ООН «Мережа рішень сталого розвитку». У ньому враховується шість чинників – ВВП на душу населення, очікувана тривалість життя, коефіцієнт соціальної підтримки (виходячи з відповідей на питання «Якби у вас була проблема, чи могли б ви розраховувати на допомогу друзів чи родичів»), коефіцієнт свободи вибору в житті (відповіді на питання «Чи задоволені ви своєю свободою вибирати те, що робите в житі?»), коефіцієнтом щедрості (питання «Чи витрачали ви кошти на благодійність минулого місяця») та коефіцієнті сприйняття корупції (просте опитування про поширення корупції в країні).

World Happiness Report випускається вже вшосте. У 2013 році Україна займала 87 місце, у 2015 – 111 місце, у 2016 – 123, у 2017 – 132, а 2018 – 138. Тобто цьогорічний рейтинг є першим, в якому Україна перестала опускатися нижче.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук