Українські і польські вчені випробували в Чорнобилі установку для очищення води від радіації

СуспільствоРоман Ганкевич, 28 березня 20182900
Наразі лабораторія займається дослідженням одержаного фільтрату

Фахівці польської фірми Partner Systems спільно зі спеціалістами української Центральної аналітичної лабораторії (ЦАЛ), яка входить до складу ДСП «Екоцентр» випробували мобільну установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення на озері Азбучин. Про це в середу, 28 березня, повідомляє Державне агентство України з управління зоною відчуження на своїй сторінці у Facebook.

Як зазначаєтьсчя, випробували мобільну фільтрувальну установку FPW-50, призначену для очищення води від забруднюючих речовин, у тому числі радіонуклідів, щоб отримати воду, придатну для вживання. Об'єктом випробування стала вода озера Азбучин – одна з найзабрудненіших природних водойм зони відчуження.

За словами начальниці ЦАЛ Юлії Балашевської, технологія, яку використовує Partner Systems в установці, є поєднанням класичних методів водопідготовки та очищення стічних вод – коагуляції, механічної фільтрації, іонообмінної сорбції та дешевого способу знезараження, тому розробку навряд чи можна назвати новітньою.

Наразі лабораторія займається дослідженням одержаного фільтрату. Фахівці сподіваються, що випробування матимуть позитивний результат та дозволять успішно використовувати установку для одержання питної води в умовах радіоактивного забруднення.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук