Українські ТЕС і ТЕЦ готуються до переходу з природного газу на вугілля внутрішнього видобутку

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 17 червня 201627151
Українські ТЕС і ТЕЦ готуються до переходу з природного газу на вугілля внутрішнього видобутку
фото 112.ua

Українські теплоелектростанції та теплоелектроцентралі, зокрема Дарницька ТЕС, Сумська ТЕЦ і Чернігівська ТЕЦ почали реалізацію проекти із заміщення дорого природного газу дешевшим вугіллям внутрішнього видобутку, проводячи для цього реконструкцію відповідних блоків та котлів, повідомив директор компанії «Укртеплоенерго», яка проводить відповідну реконструкцію, Олександр Корчинський.

«На Дарницькій ТЕЦ на сьогодні здійснюється переведення п’ятого котла з газу на вугільне паливо. Вартість цих робіт складе 14,2 мільйона гривень, економія газу до кінця цього року досягне 3,6 мільярда кубометрів, при цьому економічний ефект такої модернізації очікується в розмірі 47 мільйонів гривень», – сказав Корчинський, якого цитує УНІАН.

За його словами, така модернізація устаткування ТЕС і ТЕЦ дозволяє знизити тариф на теплову енергію, яку вони виробляють.

«Ми виконали частину робіт і частково замінили газ на вугілля, що дозволило знизити тариф на відпуск теплової енергії з 1279 до 1204 гривні/Гкал», – додав він.

«Також проводиться переоснащення Сумської та Чернігівської ТЕЦ, що теж дозволить скоротити витрату газу і збільшити рівень споживання вугілля. Ми плануємо досягти скорочення використання газу на Сумській ТЕЦ у розмірі 5,3 мільйона кубометрів з прогнозованим економічним ефектом 18 мільйонів гривень. У Сумах модернізація дозволила знизити тариф з 1347 до 1270 гривень/Гкал», – сказав Корчинський.

Як повідомляв ZAXID.NET, 25 травня Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» повідомила про підвищення з 1 червня 2016 року мінімальних цін на природний газ для промислових споживачів на 6,2% порівняно з травнем 2016 року – до 6 874 гривень за тисячу кубометрів з 6 474 гривень за тисячу кубометрів. Максимальні ціни на природний газ для промспоживачів з 1 червня зросли на 1,1% – до 7 604 гривень за тисячу кубометрів з 7 518 гривень за тисячу кубометрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук