Уляна Супрун нагадала про ініціативу МОЗ скасувати перелік робіт, заборонених жінкам

СуспільствоРоман Ганкевич, 22 вересня 201710482
Супрун назвала стару постанову такою, що суперечить законодавству

Міністерство охорони здоров'я провело нараду на якій обговорювалася скасування наказу МОЗ, який містить перелік з понад 450 професій, заборонених для жінок. Про це йдеться у повідомленні на сайті міністерства.

«Якою ми хочемо бачити нашу країну - країною обмежень чи країною можливостей? Якщо Україна дійсно прагне бути європейською державою, вона повинна припинити ділити роботу на «жіночу» та «чоловічу». Кожен має право бути тим, ким хоче і розкривати свій потенціал в тій професії, яка йому до душі», - заявила виконувачка обов'язків міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

У МОЗ вважають, що зазначений перелік суперечить вимогам законодавства ЄС, міжнародним зобов’язанням України з питань ґендерної політики. Його існування суперечить національному законодавству, зокрема Конституції та міжнародним зобов’язанням України, Законам України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні», Конвенції ООН про ліквідацію всіх форм дискримінації жінок.

У відомстві також зазначили, що Мінсоцполітики і Міністерство енергетики та вугільної промисловості вже погодили ініціативу.

До слова, МОЗ ініціювало скасування наказу №256, який забороняє працювати жінкам за 450 професіями, ще в червні цього року.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук