Уманський заявив, що бюджет втратить ₴2,2 млрд через відмову від мінімальної ціни на тютюн

Суспільствопромоція, 26 лютого 20161870

Рішення Кабінету Міністрів відмовитися від введення мінімальних цін на сигарети коштуватиме бюджету 2,2 мільярди гривень.

Про це в інтерв’ю «Українській правді» заявив екс-заступник міністра фінансів Ігор Уманський.

За його словами, йде боротьба за ринки між компаніями. «Деякі компанії продають сигарети нижче за собівартість. Мінімальна роздрібна ціна підтягнула би базу оподаткування, в тому числі і з ПДВ», – відзначає Уманський.

На думку експерта, «введення і не введення мінімальної ціни, підвищення адвалора – це питання як впливу на ринок, так і, відповідно, гри на ті чи інші інтереси».

«Те, що ми бачимо, – це не конкурентні способи боротьби», – заявив Уманський, відповідаючи на запитання журналіста про підвищення адвалора в інтересах Imperial Tobacco.

Експерт також скептично оцінив очікування зростання надходжень до бюджету на 23 млрд грн в 2016 році у зв’язку з підвищенням акцизів.

«Математично – сходиться, практично – ні. Не враховані прості речі – зниження купівельної спроможності населення і природне падіння «білих» продажів, в тому числі і через зростання тіньового ринку через підвищення податкових ставок», – відзначає Уманський.

За його словами, ризики недобору колосальні. «Важко дати точний прогноз, але, думаю, теж не менше 5-7 млрд грн», – додав Уманський.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук