Уряд хоче розширити перелік дискримінаційних ознак в Україні
Кабінет Міністрів України сьогодні під час засідання уряду ухвалив зміни до вітчизняного законодавства у сфері дискримінації.
Як повідомили у прес-службі Міністерства юстиції, законопроектом запропоновано внести зміни до Кодексу законів про працю України та гарантувати рівність трудових прав громадян - на працю, оплату праці, вільний вибір професії, роду занять і роботи, професійну підготовку і підвищення кваліфікації, перепідготовку, умови праці, об'єднання в професійні спілки тощо.
Запропоновані також зміни до Цивільного процесуального кодексу України та передбачається внесення змін до базового закону у цій сфері - "Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні".
Розширили повноваження й Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини. Зокрема, омбудсмен має право звертатися до суду із заявами про дискримінацію, особисто або через свого представника брати участь у судовому процесі, вносити рекомендації щодо вдосконалення законодавства про запобігання та протидію дискримінації, надавати висновки у справах про дискримінацію на вимогу суду.
Також, пропонується віднести до форм дискримінації такі дії як «оголошений намір про дискримінацію», «підбурювання до дискримінації», «пособництво у дискримінації». Також пропонується визначити, яку відповідальність – цивільну, адміністративну та кримінальну – нестимуть особи, винні в дискримінації.
Також документ пропонує чітко визначити терміни «дискримінація», «непряма дискримінація», «оголошений намір про дискримінацію», «певні ознаки», «пособництво у дискримінації», «пряма дискримінація». А також - поширити дію цього закону на всіх юридичних осіб публічного та приватного права, а також фізичних осіб, які перебувають на території України.