Уряд затвердив порядок надання згоди на посмертне донорство органів

Письмову згоду на донорство чи відмову можна буде написати вже у новому році

Уряд затвердив порядок надання згоди на посмертне донорство органів
фото умовне
В Україні дають старт трансплантації від неродинного донора

Уже у новому році кожен повнолітній українець зможе письмово затвердити своє бажання чи небажання стати донором або призначити уповноважену особу, яка зможе прийняти це рішення за нього після його смерті, повідомляє МОЗ.

Відповідну постанову Кабмін ухвалив 27 грудня 2018 року, а також передбачив механізм проведення трансплантацій до початку роботи ЄДІСТ (єдиної державної інформаційної системи трансплантації) і Уповноваженого органу з питань трансплантації.

Порядок затверджує письмові форми для волевиявлення громадян щодо можливого донорства, які будуть вноситися до ЄДІСТ. Зокрема це:

  • письмова згода на донорство після смерті;
  • письмова незгода на донорство після смерті;
  • заява про відкликання попередньої згоди чи незгоди на посмертне донорство;
  • заява про призначення уповноваженого представника, який прийматиме рішення про донорство у разі смерті людини (має бути засвідчена підписом уповноваженого представника);
  • заява про відкликання уповноваженого представника;
  • заява про незгоду бути уповноваженим представником;
  • заява про згоду на прижиттєве донорство;
  • заява про відкликання згоди на прижиттєве донорство.

За даними МОЗ, кількість заяв, які може подати фізична особа, є необмеженою. Крім того, після подання нової форми заяви, дія попередньої автоматично анулюється. А отже, рішення, бути чи не бути донором, людина може змінювати протягом усього життя.

Заяви про рішення стати донором або відмовитися стати донором українці подаватимуть або лікарю медзакладу, що мають здійснювати трансплантацію, або трансплант-координатору, уповноваженій особі у центрах донорства крові та центрах вилучення анатомічних матеріалів для трансплантації. Також такі заяви можна буде надати своєму сімейному лікарю чи терапевту.

«Щороку українські лікарі виконують близько 200 операцій з трансплантації. Для того, щоб цей показник суттєво збільшився і більше українців могли отримувати вчасну спеціалізовану допомогу, необхідно, щоб запрацювала уся система, що передбачена новим законом про трансплантацію», - йдеться у повідомленні.

З 1 січня 2019 року рішення про проведення лікування методом трансплантації прийматиме консиліум лікарів медзакладу, де пацієнта внесено до списку очікування. Свою згоду або незгоду на отримання лікування пацієнт надаватиме лікуючому лікарю медзакладу, який проводить трансплантацію.

За результатами опитування, яке провела соціологічна група «Рейтинг», 63% респондентів підтримують право людини на пожертву своїх органів після смерті, щоб врятувати або покращити життя інших людей, чверть – не підтримують,12% – не визначились.

В. о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун заявила, що готова першою стати донором кісткового мозку. Готовий стати донором після смерті і глава УГКЦ Блаженнійший Святослав (Шевчук).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук