В ОДА кажуть, що знайшли охочих взяти у концесію Свірзький замок

Віра Карпінська, 29 жовтня 20137281
В ОДА кажуть, що знайшли охочих взяти у концесію Свірзький замок
фото vse-tut.com.ua
Свірзький замок

Стати концесіонерами Свірзького замку уже зголосилось троє претендентів.

Про це повідомили сьогодні, 29 жовтня, під час робочої наради щодо збереження та подальшого функціонування замку в селі Свірж Перемишлянського району Львівщини.

Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської ОДА.

Крім Спілки архітекторів України, в користуванні якої зараз перебуває Свірзький замок, виявили бажання стати концесіонерами ще двоє юридичних осіб. Наразі даних про те, хто ці претенденти, не розголошують, пояснюючи це тим, що, ймовірно, список ще не остаточний і неповний.

Водночас уже до 6 листопада в ОДА обіцяють розробити і представити концепцію того, як має функціонувати пам’ятка архітектури у користуванні концесіонера. Уже зараз основними вимогами є збереження цілісності основної конструкції будівлі та садово-паркової зони.

Також майбутній концесіонер зобов’язується врахувати та обов’язково реалізувати на території пам’ятки музей із відкритим для громадськості доступом.

До 1 січня фахівці мають провести оцінку об’єкту концесії та виготовити проект землеустрою. І лише через 105 днів після цього буде оголошено конкурс, прийнято та розглянуто заявки.

Нагадаємо, замок у селі Свірж, що в Перемишлянському районі Львівської області, вирішили передати у концесію.

Довідка.

Свірзький замок розташований у Перемишлянському районі Львівської області. Перші згадки про нього датуються 1530 роком, коли замок належав роду Свірзьких. Однак на ще радянській охоронній табличці замку вказано 1484 рік (пояснення цієї дати в доступних джерелах знайти не вдалося). Сучасного вигляду він набув з середини XVII століття, коли перейшов у власність графа Цетнера і належав його нащадкам до XIX століття. Найбільших ушкоджень замок зазнав під час Першої світової війни — його спалили російські війська. У міжвоєнні роки замок спробували відреставрувати. Наступні реставраційні роботи проводились у 1975-1983 рр. під керівництвом архітектора Андрія Шуляра.

В грудні 2007 року Кабмін завершив свою каденцію дозволом передачі в концесію замку в Свіржі. Тодішній губернатор Львівщини Петро Олійник також всіляко лобіював варіант з концесією.

Ще зовсім недавно, 24 жовтня, керівник відділу культурної спадщини та культурних цінностей Львівської обласної держадміністрації Андрій Левик заявляв, що потенційних кандидатів, щоб взяти у концесію замок у Свіржі, немає.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук