В одному з районів Києва зафіксували спалах сказу серед тварин

В одному з районів Києва зафіксували спалах сказу серед тварин
фото Depositphotos
Сказ виявили у домашньої кицьки, яка жила в одній з квартир Дніпровського району Києва

Київська міська державна адміністрація (КМДА) оголосила карантин у Дніпровському районі через спалах сказу серед свійських тварин. Про це йдеться у повідомленні Дніпровської районної державної адміністрації в Києві.

Як зазначаяється, сказ виявили у домашньої кицьки, яка була у квартирі на вул. Курнатовського, 6. «З огляду на згадану ситуацію, територія Дніпровського району, куди входять вулиці Сулеймана Стальського, Братиславська, Миропільська і проспект Алішера Навої, визнана загрозливою зоною, на якій введено карантин для запобігання сказу», - мовиться у повідомленні.

У КМДА також інформували, що карантин відміняється через 60 днів після останнього виявлення захворювання сказу в цій зоні, а власникам свійських тварин, що проживають на цій території, рекомендували провести профілактичне щеплення своїх улюбленців проти сказу. «Кожен свідомий господар домашнього улюбленця повинен знати, що в обов’язковому порядку собаки та коти, незалежно від породи, починаючи з 3-місячного віку повинні щорічно бути щеплені проти сказу у закладах ветеринарної медицини або лікарів ветеринарної медицини, діяльність яких відповідно ліцензована», - йдеться у повідомлення КМДА.

Також повідомляється, що у Дніпровському районі столиці функціонують два антитирабічних кабінети, де можна зробити щеплення, або обробити укус тварини враженої хворобою.

До слова, сказ - гостре, особливо небезпечне інфекційне захворювання, що викликане нейротропним вірусом і характеризується важким ураженням центральної нервової системи (енцефаліт) і завжди, за відсутності своєчасного адекватного лікування, закінчується смертю хворого.

Передача інфекції здійснюється при укусах тваринами, ослиненні, нанесенні подряпин або поранень предметами, забрудненими слиною і мозком хворої тварини. При великій концентрації вірусу в повітрі можливий аерогенний механізм передачі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук