В «Опорі» нарахували 60 випадків незаконної агітації по Україні
До теми
Спостерігачі громадянській мережі «Опора» виявили понад 60 випадків незаконної агітації в Україні в межах передвиборчої кампанії, повідомило «Радіо Свобода».
«Найбільш типовими порушеннями залишається незаконна агітація, тобто агітація без вихідних даних, агітація поза виборчим фондом, а також, на жаль, зловживання адміністративним ресурсом, зокрема бюджетним і медійним», – заявила експерт «Опори» Ольга Коцюруба.
«У Чернігові, приміром, зараз реалізується місцева програма допомоги населенню. Фактично ця програма розрахована до 2018 року, але, на жаль, всі виплати, які цією програмою передбачені сконцентрувалися саме в цьому виборчому періоді. Більше того, інформує про таку виборчу програму не тільки сама міська рада, а також агітатори «Нашого краю», які поряд зі своєю виборчою агітацією доносять до виборців інформацію про можливість отримання коштів з такої програми», – повідомила Коцюруба.
Також фіксуються факти непрямого підкупу виборців. Хоча від моменту офіційної реєстрації кандидатів на місцевих виборах їх кількість зменшилася, зазначив аналітик Громадянської мережі «Опора» Олександр Клюжев.
«На місцевих виборах підкуп виборців може стати однією з найбільш ефективних технологій. Чим менша територіальна громада, тим більший коефіцієнт корисної дії від застосувань оцих незаконних методів ведення передвиборної агітації і недобросовісні кандидати прекрасно розуміють, що в невеликих відносно громадах достатньо буде купити декілька тисяч голосів виборців для того, щоб отримати конкурентну перевагу», – повідомив Клюжев.
Поширеною, за даними «Опори», залишається практика надання виборцям безкоштовно або на пільгових умовах творів, майна, послуг, зокрема цільової матеріальної допомоги на оздоровлення, роздача продуктових наборів, покращення благоустрою та інфраструктури територій. За словами Клюжева, ці порушення хоч і не носять системного характеру, але фіксуються в усіх областях України.
Нагадаємо, в Україні місцеві вибори призначені на 25 жовтня. За даними Міжнародного республіканського інституту IRI (США), 75% українських громадян готові проголосувати на місцевих виборах.