В Росії проведуть навчання з ізоляції російського сегменту інтернету

В ході навчань планують перевірити «можливість перехоплення абонентського трафіку і розкриття інформації про абонента, блокування послуг зв'язку для абонентів»

СвітЮрій Братюк, 19 грудня 20192740

Міністерство зв'язку РФ направило місцевим операторам і відомствам вказівки у зв'язку з навчаннями, передбаченими законом про ізоляцію Рунету. Про це 19 грудня повідомляє «Медуза», посилаючись документ, опублікований в профільному Telegram-каналі «ЗаТелеком».

Спочатку проведення навчань із«забезпечення сталого, безпечного і цілісного функціонування» інтернету в Росії запланували на 19 грудня. Але, як уточнює «ЗаТелеком», навчання перенесли на 23 грудня. Офіційно це не підтверджено.

До навчань мають намір залучити Мінзв'язку, МВС, Міноборони, Міненерго, ФСБ, Росгвардію, «Ростелеком», «Вимпелком», МТС, «Мегафон», «Лабораторію Касперського» та інших. В ході навчань планують перевірити «можливість перехоплення абонентського трафіку і розкриття інформації про абонента, блокування послуг зв'язку для абонентів». Серед інших завдань — «перевірка організації ремонтно-відновлювальних робіт на єдиній мережі електрозв'язку РФ».

Як працюватиме ізольований російський інтернет

Якщо коротко, законопроект про ізоляцію рунету дозволяє владі при необхідності відключити «зовнішній інтернет» і фільтрувати трафік - як внутрішній, так і зовнішній. «Зовнішній інтернет» - це ті сайти і сервіси, які фізично знаходяться за межами Росії, тобто на закордонних серверах. Тобто в разі, якщо у влади з'явиться «перемикач», вони зможуть залишити працювати тільки ті ресурси, які розміщуються всередині країни.

За версією авторів законопроекту, за який Дума проголосувала ще в квітні, потенційна ізоляція стосується «чорного дня». Якщо хто-то атакує (пригрозить обмеження або відключити) російський сегмент інтернету, Роскомнадзор візьме централізоване управління на себе. Відомство буде фільтрувати весь Інтернет-трафік через спеціальні системи блокування, які будуть вільно розвіщені операторами зв'язку.

Останні обов'язково будуть виконувати прямі вказівки Роскомнадзору, зокрема, виконуючи правила маршрутизації трафіку, фактично замикаючи його всередині країни.

Також планується нову систему блокування: за задумом влади, провайдери повинні будуть блокувати будь-які заборонені інтернет-ресурси: від сайтів з єдиного реєстру і фейкових новин до месенджерів та нелояльних VPN-провайдерів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук