Захворюваність на кір в Україні наближається до рівня довакцинального 1968 року

Наразі на 100 тис. населення припадає 600 хворих

Показники захворюваності на кір в Україні станом на початок 2019 року майже такі ж, що фіксували в довакцинальний період 1968 року.

Про це 25 січня повідомляє «Укрінформ» з посиланням на завідувача лабораторії Інституту епідеміології та інфекційних захворювань ім. Л.В.Громашевського НАМН України Ігоря Маричева.

«У що може вилитися поширення кору в Україні важко передбачити. Можна лише констатувати, що на сьогодні захворюваність наближається до показників довакцинального періоду 1968 року. Це був час, коли в Україні ще не проводили вакцинацію. Сьогодні показник на 100 тис. населення - 600 хворих на кір, серед дітей до 17 років цей показник - 500 випадків на 100 тис. населення», - сказав Маричев.

Науковець наголосив, що в Україні необхідно вживати екстрених заходів щодо боротьби з епідемією кору.

Раніше Міністерство охорони здоров'я анонсувало скликання спеціальної комісії з розгляду питання необхідності оголошення епідемії кору в Україні. Ситуація з захворюваністю на кір загострилася з кінця 2018 року і триває дотепер. Ускладнення від кору вже призвели до низки смертей в Україні. З початку 2019 року від кору померли 6 осіб, усього на кір захворіли 8,5 тис. осіб, з яких дві третини - діти. МОЗ наголошує, що для того, щоб оголосити епідемію, необхідно підтвердження низки показників, серед яких не тільки рівень захворюваності та смертності.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук