В Україні стартував збір €16 тис. на купівлю принтера, який друкуватиме книги для незрячих

Досі книги для незрячих друкували невеликими тиражами

Щоб допомогти зібрати кошти на принтер можна придбати путівник «Україна для Вас»

Перша недержавна друкарня для незрячих Braille Studio оголосила про початок збору 16 тис. євро на купівлю принтера, який дозволяє друкувати книги шрифтом Брайля для незрячих у промислових масштабах, повідомила офіційна сторінка проекту.

Як розповів ZAXID.NET координатор проекту Віталій Ткачук, зараз друкарня має брайлівський принтер, але він не може друкувати великі обсяги і друкує 20 сторінок за 10 хвилин. Таким чином новий принтер дозволить друкувати продукцію в значно більших обсягах і з більшою швидкістю.

Охочим допомогти зібрати необхідну суму пропонують купити унікальний туристичний путівник «Україна для Вас: найкращі маршрути очима інсайдерів». Щоб купити сучасний принтер, потрібно продати 2500 книг за ціною 250 грн.

«У путівнику «Україна для Вас» 170 туристичних точок, і серед маршрутів немає Львова чи Одеси. Замість цього – Біле озеро з гліцерином для молодості, таємничі болота Міжрічинського парку і найкраща рибалка в Мезинському. Страви древлян на Житомирщині. Ферма з віслюками на Вінничині або кінний двір серед розкішних лугів на березі річки Снов», – повідомили координатори проекту.

Путівник «Україна для Вас» створений за сприяння банку ПУМБ і видання L'Officiel. В інтернеті він продається тільки на Yakaboo.ua, наголошується у повідомленні.

«В Україні близько 80 тисяч людей – із суттєвими порушеннями зору. Вони можуть читати шрифтом Брайля. За 25 років в Україні надрукували всього близько 300 видань шрифтом Брайля для дітей та дорослих. Основна частина – навчальна література та книги для дітей. Середній тираж кожного видання – 20-30 штук. Книги передають з рук в руки. Знаходяться спонсори на видання окремих книг. Щоб друкувати більше і різноманітніше, волонтерам потрібен сучасний професійний принтер – BrailleBox вартістю близько 16 тисяч євро», – пояснили у друкарні.

Новим принтером буде користуватися Braille Studio – соціальна волонтерська ініціатива, яка 100% надрукованих книг роздає безкоштовно незрячим людям по всій Україні.

Braille Studio відома, зокрема, тим, що почала друкувати меню шрифтом Брайля для луцьких кафе. Відкрилася друкарня в жовтні 2016 року.

Як повідомляв ZAXID.NET, у Львові 9 березня благодійники подарували Ресурсному центру при Львівській політехніці брайлівський принтер, вартість якого - 150 тис. грн. На ньому вже надрукували дві книги, але їхній тираж був невеликим.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук