В Україні створять Нацкомісію з питань реабілітації жертв комуністичного режиму

СуспільствоАндрій Стець, 13 березня 20184091
Пам’ятник жертв політичних репресій у Львові

Верховна Рада удосконалила процедуру реабілітації жертв комуністичного режиму. Відповідний законопроект на засіданні парламенту у вівторок, 13 березня, підтримали 237 народних депутатів.

Законом передбачається створення Національної комісії з питань реабілітації, яка утворюється при Українському інституті національної пам’яті. Вказана комісія «приймає рішення про визнання осіб реабілітованими або потерпілими від репресій», інформує «Інтерфакс-Україна».

Документ перейменовує закон «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні» на закон «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років».

До цього органи прокуратури були зобов'язані переглядати архівні кримінальні провадження репресованих осіб.

Ухвалений закон уповноважив Нацкомісію з реабілітації приймати рішення про визнання осіб реабілітованими або постраждалими від репресій за поданням регіональних комісій.

Нацкомісія створюється при Українському інституті національної пам'яті. До її складу входять по одному представнику від уповноваженого Ради з прав людини, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки, Генеральної прокуратури, Українського інституту національної пам'яті, а також наукових установ, які досліджують історію України XX століття.

Рішення комісій можуть бути оскаржені в суді, при цьому позивачі звільняються від сплати судового збору.

Положення про Національну комісію з реабілітації та типове положення про регіональні комісії з реабілітації згідно із Законом затверджуються Міністерством культури України.

Нагадаємо, у квітні 2017 року Рада ухвалила в першому читанні законопроект №1170, яким пропонується встановити грошову компенсацію для жертв політичних репресій за кожний місяць позбавлення волі.

В Україні щороку третьої неділі травня відзначають День пам'яті жертв політичних репресій. Він був установлений 2007 року указом президента Віктора Ющенка в пам'ять про жертви масових політичних репресій 1937-1938 рр. (Великого терору).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук