В Україні за межею бідності – понад 70% сімей з чотирма дітьми
Україна опинилася на порозі чергової хвилі втрати трудового та інтелектуального потенціалу, заявив експерт Центру Разумкова, колишній перший заступник міністра праці та соціальної політики Павло Розенко.
На прес-конференції 14 листопада експерт повідомив про те, що на сьогодні зайнятість в Україні не захищає людину від бідності.
За його словами, останні дані свідчать, що на сьогодні 23% сімей, де всі члени в сім'ї працюють, перебувають за межею бідності, а якщо працює лише одна людина - 37%.
Ризик бідності посилюється за наявності дітей. Так, за наявності однієї дитини за межею бідності перебувають 26% сімей, двох дітей - 39%, чотирьох і більше - понад 70% сімей.
При цьому розшарування за бідністю між сім'ями в селі та місті є дуже значним. У місті за межею бідності перебувають 15% сімей, у селі - 36%. За словами П. Розенка, причинами цього є політика держави, націлена на дешеву робочу силу, а також перебування значної частини економіки в тіні.
У доходах громадян України 42% становить заробітна плата, а 39% - соціальні трансферти і виплати. Водночас у країнах Європи частка заробітної плати в доходах становить до 60%.
На сьогоднішній день за середньоукраїнського рівня заробітної плати у межах 2,7 тис. грн, у сфері освіти середня зарплата становить 2,1 тис., охорони здоров'я - 1,7 тис., а в сфері надання соціальних послуг - 1,7 тис.
Водночас у сфері держслужби середня зарплата становить 3,1 тис. грн.
Таким чином, існує дисбаланс між тим, скільки влада витрачає на своє утримання, і скільки - на утримання бюджетної сфери. За словами Павла Розенка, на сьогодні Україна посідає 3-є місце за кількістю заявок на отримання грін-карти на роботу в США після Нігерії і Гани. Експерт зазначив, що такі заявки подали 853 тис. громадян України.