Верховна Рада дозволила підприємцям з доходом до 1 млн грн/рік не застосовувати касові апарати

Верховна Рада скасувала обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій для підприємців з річним доходом до 1 млн грн.

За законопроект № 1088 про внесення змін в закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», що стосуються державних гарантій суб'єктів господарювання у застосуванні ними реєстраторів, проголосували у середу, 1 липня, 248 депутатів.

Таким чином, обов'язкове введення касових апаратів для підприємців другої і третьої груп, річний дохід яких не перевищує 1 млн грн, скасовується, інформує «Інтерфакс-Україна».

Як повідомила голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики, нардеп з фракції «Блок Петра Порошенка» Ніна Южаніна, касові апарати не будуть введені для підприємців I групи та підприємців-фізичних осіб II та III групи з доходом до 1 млн грн. Разом з тим, за її словами, які наводить РБК-Україна, при досягненні перевищення доходу в 1 млн грн підприємець зобов’язаний застосовувати касові апарати з першого числа місяця, наступного за кварталом, в якому досягнуто перевищення такого розміру доходу.

«Реєстратори розрахункових операцій (РРО) не застосовують платники єдиного податку: першої групи; другої та третьої груп (фізичні особи-підприємці) незалежно від обраного виду діяльності, в яких протягом календарного року обсяг валового обороту не перевищує 1 млн грн. У разі перевищення у календарному році понад 1 млн грн застосування реєстратора розрахункових операцій для такого платника єдиного податку є обов’язковим. Застосування реєстратора розрахункових операцій розпочинається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення та продовжується у всіх наступних податкових періодах протягом дії свідоцтва платника єдиного податку», – наголосила Южаніна.

Вона нагадала, що середній розмір річного доходу для підприємців II групи становить 1,5 млн грн, а III групи — 20 млн грн.

Також, за її словами, скасовується положення щодо застосування штрафів до таких підприємців.

«Тимчасово звільняються від санкцій за порушення вимог цього закону: суб’єкти господарювання при наданні послуг у разі проведення розрахунків у касах з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку, при продажу товарів у системах електронної торгівлі (комерції)», – сказала Южаніна.

Крім того, закон дозволяє підприємцям до 1 січня 2016 р. купівлю-продаж іноземної валюти поза банками з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування.

«Суб’єкти господарювання при виконанні операцій з купівлі-продажу іноземної валюти у випадку, якщо ці операції виконуються не у касах уповноважених банків, операцій комерційних агентів банків та небанківських фінансових установ з приймання готівки, для подальшого її переказу, з використанням програмно-технічних комплексів самообслуговування – до 1 січня 2016 р», — сказала Южаніна.

Крім того, законопроектом:

– всіх суб’єктів господарювання звільнено від необхідності зберігання надрукованих чеків в книгах обліку розрахункових операцій;

– надано можливість суб’єктам господарювання користуватися введеним в експлуатацію РРО до закінчення строку його служби ( в тому числі понад 7 років), за умови, якщо виробник (постачальник) гарантує працездатність таких РРО;

– у юридичних осіб збільшено до розміру 10% мінімальної заробітної плати допустиму невідповідність суми готівкових коштів сумі коштів, зазначеній у денному звіті на місці проведення розрахунків;

– скасовано п’ятикратний розмір фінансової відповідальності за порушення вимог Закону про РРО;

– сервісні центри зобов’язано проводити технічне обслуговування РРО без їх роз пломбування;

– також сервісні центри зобов’язано у разі не забезпечення гарантійного ремонту РРО протягом сімох днів з дня прийняття його в ремонт ввести в експлуатацію належним чином зареєстрований на суб’єкта господарювання резервний реєстратор розрахункових операцій;

– запроваджено фінансову відповідальність сервісних центрів за порушення стоків гарантійного ремонту РРО та не введення в експлуатацію резервного РРО.

Закон ухвалений з поправкою, яку озвучила під час засідання парламенту міністр фінансів України Наталія Яресько, а саме доручити Кабміну до 1 вересня внести до Верховної Ради порядок перевірки підприємців.

Нагадаємо, у вівторок близько тридцяти нардепів блокували трибуну парламенту з вимогою прислухатися до вимог підприємців 3-ї групи, котрі мітингували під будівлею Верховної Ради і вимагали відтермінувати обов’язковість використання ними касових апаратів. Крім того, у вівторок попередньо стало відомо, що нардепи скасують застосування касових апаратів для підприємців 2-ї групи (з доходом до 1,5 млн/рік).

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук